Duminică18 octombrie
Live 58 Pune pont

EstoniaEstonia · Esiliiga A

FC Tallinn - Nomme United U21

Statistici și rezultat final · joi, 20 august

EstoniaEsiliiga A · Estonia Final
FC Tallinn
ÎEVVV
Final1-1Pauză 1-1
Nomme United U21
VÎVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
FC Tallinn 20%Egal 22%Nomme United U21 58%

FC Tallinn 1-1 Nomme United U21: statisticile meciului

Meciul s-a terminat FC Tallinn 1-1 Nomme United U21 (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 22%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 37%), iar GG a ieșit (64%). Scorul exact 1-1 avea 10,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (1-5) și 3 cartonașe galbene (2-1).

FC Tallinnîn meciNomme United U21
1
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici FC Tallinn vs Nomme United U21

FC Tallinn marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,6. Nomme United U21 marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,8. La FC Tallinn, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~3,2goluri estimate
63%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
FC Tallinnultimele 5Nomme United U21
2,00
Puncte / meci
1,20
1,6
Goluri marcate / meci
1,2
0,6
Goluri primite / meci
1,8
3
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri FC Tallinn și ultimele 5 Nomme United U21, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

FC Tallinn3-1-1

Î
Maardu Starbunker - FC Tallinn15.08.26 · Esiliiga A
1-0
E
Tallinna Kalev - FC Tallinn08.08.26 · Esiliiga A
1-1
V
FC Tallinn - Flora Tallinn U2101.08.26 · Esiliiga A
1-0
V
FC Tallinn - Tallinna Zapoos28.07.26 · Cupa
4-1
V
Tartu JK Welco - FC Tallinn18.07.26 · Esiliiga A
0-2

Nomme United U212-0-3

V
Nomme United U21 - Nomme Kalju U2117.08.26 · Esiliiga A
2-0
Î
Nomme United U21 - Tallinna Levadia II08.08.26 · Esiliiga A
1-2
V
Nomme United U21 - Tartu JK Welco01.08.26 · Esiliiga A
2-1
Î
Nomme United U21 - Viimsi27.07.26 · Esiliiga A
0-3
Î
Tallinna Kalev - Nomme United U2118.07.26 · Esiliiga A
3-1

Întâlniri directe FC Tallinn - Nomme United U21

FC Tallinn 1Egal 1Nomme United U21 0
V
FC Tallinn - Nomme United U2104.07.2026 · pauză 3-2
4-3
E
Nomme United U21 - FC Tallinn22.03.2026 · pauză 0-1
2-2

V/E/Î din perspectiva FC Tallinn. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi FC Tallinn - Nomme United U21

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · FC Tallinn4.4020% fără marjă
X · Egal4.0522% fără marjă
2 · Nomme United U211.5558% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 2.12
X2 1.12
12 1.14

Goluri

Sub 2.5 3.50
Peste 2.5 1.20

Ambele marchează

GG Da 1.22
GG Nu 3.65

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.92
Pauză peste 1.5 1.75

Analiza de dinainte de meci

FC Tallinn - Nomme United U21 s-a jucat joi, 20 august, în Esiliiga A (Estonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

FC Tallinn vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Nomme United U21 are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, FC Tallinn a câștigat o dată, Nomme United U21 niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 5,5 goluri în medie. Ultima: FC Tallinn - Nomme United U21 4-3, pe 4 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Nomme United U21, la 1.55, cu egalul la 4.05. Fără marja caselor, asta înseamnă 58% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.20, iar GG la 1.22.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,6 pentru FC Tallinn și 1,7 pentru Nomme United U21. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 36% la victorie, față de 20%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: FC Tallinn are 36%, Nomme United U21 41%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 63%. Cota de 1.20 e sub cea corectă (1.59) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 64% în model, dar la 1.22 plătește sub cota corectă de 1.56. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități FC Tallinn - Nomme United U21

Goluri estimate: 1,57 FC Tallinn și 1,67 Nomme United U21, total 3,24. 1X2 în model: 36% · 23% · 41%. Peste 2,5: 63% (cotă corectă 1.59). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 37% · peste 2,5: 63% (verde).

Scoruri probabile

1-110,3%1-28,6%2-18,1%2-26,7%0-16,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Nomme United U21. Nomme United U21 a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,6 goluri, după cote 3,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-1
Cornere1-5
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startNomme United U21 · 1.55
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat FC Tallinn - Nomme United U21?

S-a jucat joi, 20 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat FC Tallinn - Nomme United U21?

În Esiliiga A (Estonia).

Cine era favorită în FC Tallinn - Nomme United U21?

Nomme United U21 pleca favorită, la cota 1.55. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în FC Tallinn - Nomme United U21?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din Esiliiga A

Toată liga →