Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

EstoniaEstonia · Esiliiga A

Nomme Kalju U21 – Elva

Nomme Kalju U21
ÎÎÎÎÎ
12:30 Duminică, 18 octombrie
Elva
ÎVEVÎ
14.75 X4.60 21.50
1X2.32 X21.14 121.15

Ultimele 5 / 5: Nomme Kalju U21 marchează 0.6 și primește 2.6. Elva 1.2 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 19% · Egal 20% · Oaspete 61%

Goluri / meci

0.6 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 60% / 80%

GG

—

Analiză Nomme Kalju U21 – Elva

Nomme Kalju U21 o primește pe Elva duminică, 18 octombrie, ora 12:30 (ora României), în Esiliiga A (Estonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Nomme Kalju U21 are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 13 goluri primite (0,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Elva are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 13 goluri primite (1,2 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Elva stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Nomme Kalju U21 a câștigat 2, Elva a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 7. Ultima întâlnire, pe 06.09.2026, s-a terminat Elva 1–0 Nomme Kalju U21.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.75 / 4.60 / 1.50. După ce scoatem marja (aproximativ 9,5% pe piața asta), rămân 19% pentru Nomme Kalju U21, 20% pentru egal și 61% pentru Elva. Favorită e Elva.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Nomme Kalju U21 și 1,90 pentru Elva, adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Nomme Kalju U21 câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Elva câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorNomme Kalju U21Elva
Meciuri analizate55
V-E-Î0-0-52-1-2
Puncte / meci0,001,40
Goluri marcate (medie)3 (0,6)6 (1,2)
Goluri primite (medie)13 (2,6)13 (2,6)
% Peste 2.560%80%
% GG40%60%
Victorii H2H (7 meciuri)23
Goluri estimate (model)1,601,90
Șanse de victorie (model)33%45%

Goluri estimate

1,60 – 1,90 · total 3,50

1X2 model

33% · 22% · 45%

Peste 2.5 model

68% · cotă corectă 1.47

GG model

68% · cotă corectă 1.47

Distribuția golurilor
3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Nomme Kalju. ↓ / Elva →012345
0 3,0 5,7 5,5 3,5 1,6 0,6
1 4,8 9,2 8,7 5,5 2,6 1,0
2 3,9 7,3 7,0 4,4 2,1 0,8
3 2,1 3,9 3,7 2,4 1,1 0,4
4 0,8 1,6 1,5 0,9 0,4 0,2
5 0,3 0,5 0,5 0,3 0,1 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Nomme Kalju U21, coloane = goluri Elva.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Nomme Kalju U21. Nomme Kalju U21 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Elva. Elva primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Nomme Kalju U21 33%, egal 22%, Elva 45%. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.2
2.6
Primite / meci
2.6
0%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
80%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Nomme Kalju U21 – Elva?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Nomme Kalju U21 – Elva?

Meciul face parte din Esiliiga A (Estonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Nomme Kalju U21 – Elva?

Cotele 1X2 sunt 4.75 / 4.60 / 1.50. Fără marjă, asta înseamnă 19% pentru Nomme Kalju U21, 20% egal și 61% pentru Elva, cu Elva favorită la cota 1.50.

Câte goluri se așteaptă în Nomme Kalju U21 – Elva?

Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,60 pentru Nomme Kalju U21, 1,90 pentru Elva). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Esiliiga A
10.10
15:00
Tallinna Kalev – Viimsi 1–2
09.10
19:30
Tartu JK Welco – Elva 4–0