Tallinna Kalev – Levadia Tallinn U21
Ultimele 5 / 5: Tallinna Kalev marchează 1.2 și primește 1.8. Levadia Tallinn U21 1.4 / 0.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 23% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.2 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 20%
GG
—
Analiză Tallinna Kalev – Levadia Tallinn U21
Tallinna Kalev o primește pe Levadia Tallinn U21 luni, 19 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Esiliiga A (Estonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Tallinna Kalev are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Levadia Tallinn U21 are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 1 gol primite (1,4 marcate și 0,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Levadia Tallinn U21 stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Tallinna Kalev a câștigat 0, Levadia Tallinn U21 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 11.07.2026, s-a terminat Tallinna Levadia II 3–2 Tallinna Kalev.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.10 / 4.00 / 2.75. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 44% pentru Tallinna Kalev, 23% pentru egal și 33% pentru Levadia Tallinn U21. Favorită e Tallinna Kalev.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,70 goluri estimate pentru Tallinna Kalev și 1,60 pentru Levadia Tallinn U21, adică 2,30 în total. Cu aceste valori, Tallinna Kalev câștigă în 16% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Levadia Tallinn U21 câștigă în 59%. Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 16,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 28 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Tallinna Kalev | Levadia Tallinn U21 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 0,40 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 1 (0,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 20% |
| % GG | 80% | 20% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 0,70 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 16% | 59% |
Goluri estimate
0,70 – 1,60 · total 2,30
1X2 model
16% · 25% · 59%
Peste 2.5 model
40% · cotă corectă 2.50
GG model
40% · cotă corectă 2.50
Sub 2.5: 60% · Peste 2.5: 40% · total goluri în 90 de minute
| Tallinna Ka. ↓ / Levadia Tal. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,0 | 16,0 | 12,8 | 6,8 | 2,7 | 0,9 |
| 1 | 7,0 | 11,2 | 9,0 | 4,8 | 1,9 | 0,6 |
| 2 | 2,5 | 3,9 | 3,1 | 1,7 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 0,6 | 0,9 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tallinna Kalev, coloane = goluri Levadia Tallinn U21.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Tallinna Kalev. Tallinna Kalev primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Tallinna Kalev e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Levadia Tallinn U21 are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 2.75 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 60% în model (cotă corectă 1.67). Nu marchează ambele (NG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 0–1 (16,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.07.26 | Tallinna Levadia II – Tallinna Kalev | 2–0 | 3–2 |
| 31.05.26 | Tallinna Kalev – Tallinna Levadia II | 1–1 | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Tallinna Kalev – Levadia Tallinn U21?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Tallinna Kalev – Levadia Tallinn U21?
Meciul face parte din Esiliiga A (Estonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Tallinna Kalev – Levadia Tallinn U21?
Cotele 1X2 sunt 2.10 / 4.00 / 2.75. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Tallinna Kalev, 23% egal și 33% pentru Levadia Tallinn U21, cu Tallinna Kalev favorită la cota 2.10.
Câte goluri se așteaptă în Tallinna Kalev – Levadia Tallinn U21?
Modelul nostru estimează 2,30 goluri (0,70 pentru Tallinna Kalev, 1,60 pentru Levadia Tallinn U21). Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor este 0–1.