Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

EstoniaEstonia · Esiliiga A

Tartu JK Welco – Nomme United U21

Tartu JK Welco
VVVVE
12:30 Duminică, 18 octombrie
Nomme United U21
ÎVVVÎ
11.64 X4.35 23.90
1X1.20 X22.07 121.16

Ultimele 5 / 5: Tartu JK Welco marchează 3.2 și primește 0.0. Nomme United U21 1.4 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 56% · Egal 21% · Oaspete 23%

Goluri / meci

3.2 + 1.4

Peste 2.5

— · forma 60% / 60%

GG

—

Analiză Tartu JK Welco – Nomme United U21

Tartu JK Welco o primește pe Nomme United U21 duminică, 18 octombrie, ora 12:30 (ora României), în Esiliiga A (Estonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Tartu JK Welco are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 0 goluri primite (3,2 marcate și 0,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Nomme United U21 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Tartu JK Welco stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Tartu JK Welco a câștigat 2, Nomme United U21 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 01.08.2026, s-a terminat Nomme United U21 2–1 Tartu JK Welco.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.64 / 4.35 / 3.90. După ce scoatem marja (aproximativ 9,6% pe piața asta), rămân 56% pentru Tartu JK Welco, 21% pentru egal și 23% pentru Nomme United U21. Favorită e Tartu JK Welco.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Tartu JK Welco și 0,70 pentru Nomme United U21, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Tartu JK Welco câștigă în 72% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Nomme United U21 câștigă în 10%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 13,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorTartu JK WelcoNomme United U21
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-03-0-2
Puncte / meci2,601,80
Goluri marcate (medie)16 (3,2)7 (1,4)
Goluri primite (medie)0 (0,0)6 (1,2)
% Peste 2.560%60%
% GG0%60%
Victorii H2H (3 meciuri)21
Goluri estimate (model)2,200,70
Șanse de victorie (model)72%10%

Goluri estimate

2,20 – 0,70 · total 2,90

1X2 model

72% · 18% · 10%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

45% · cotă corectă 2.22

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Tartu JK We. ↓ / Nomme Unite. →012345
0 5,5 3,9 1,3 0,3 0,1 0,0
1 12,1 8,5 3,0 0,7 0,1 0,0
2 13,3 9,3 3,3 0,8 0,1 0,0
3 9,8 6,8 2,4 0,6 0,1 0,0
4 5,4 3,8 1,3 0,3 0,1 0,0
5 2,4 1,7 0,6 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tartu JK Welco, coloane = goluri Nomme United U21.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,7 goluri, față de 2,90 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Tartu JK Welco are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.64 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 2–0 (13,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.2
Goluri / meci
1.4
0.0
Primite / meci
1.2
80%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
60%
0%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Tartu JK Welco – Nomme United U21?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Tartu JK Welco – Nomme United U21?

Meciul face parte din Esiliiga A (Estonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Tartu JK Welco – Nomme United U21?

Cotele 1X2 sunt 1.64 / 4.35 / 3.90. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Tartu JK Welco, 21% egal și 23% pentru Nomme United U21, cu Tartu JK Welco favorită la cota 1.64.

Câte goluri se așteaptă în Tartu JK Welco – Nomme United U21?

Modelul nostru estimează 2,90 goluri (2,20 pentru Tartu JK Welco, 0,70 pentru Nomme United U21). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din Esiliiga A
18.10
12:30
Nomme Kalju U21 – Elva 4.751.50
10.10
15:00
Tallinna Kalev – Viimsi 1–2
09.10
19:30
Tartu JK Welco – Elva 4–0