Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

FinlandaFinlanda · Ykkonen

FC Jazz - TPV Tampere

Statistici și rezultat final · vineri, 24 iulie

FinlandaYkkonen · Finlanda Final
FC Jazz
VVÎÎÎ
Final4-0Pauză 1-0
TPV Tampere
ÎVVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
FC Jazz 46%Egal 24%TPV Tampere 30%

FC Jazz 4-0 TPV Tampere: statisticile meciului

Meciul s-a terminat FC Jazz 4-0 TPV Tampere (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui FC Jazz, iar cotele fără marjă 46%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG n-a ieșit (NG avea 38%). Scorul exact 4-0 avea 1,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (5-4) și 2 cartonașe galbene (0-2).

FC Jazzîn meciTPV Tampere
5
Cornere
4
0
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici FC Jazz vs TPV Tampere

FC Jazz marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,0. TPV Tampere marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. La TPV Tampere, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
FC Jazzultimele 5TPV Tampere
1,20
Puncte / meci
1,80
1,6
Goluri marcate / meci
1,6
1,0
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri FC Jazz și ultimele 5 TPV Tampere, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

FC Jazz2-0-3

V
FC Jazz - TPV Tampere24.07.26 · Ykkonen
4-0
V
JJK Jyvaskyla - FC Jazz18.07.26 · Ykkonen
1-3
Î
PKKU - FC Jazz11.07.26 · Ykkonen
2-1
Î
FC Jazz - KPV Kokkola02.07.26 · Ykkonen
0-1
Î
FC Jazz - Tampere United25.06.26 · Ykkonen
0-1

TPV Tampere3-0-2

Î
FC Jazz - TPV Tampere24.07.26 · Ykkonen
4-0
V
TPV Tampere - KuPS Akatemia18.07.26 · Ykkonen
3-1
V
KPV Kokkola - TPV Tampere11.07.26 · Ykkonen
1-3
V
TPV Tampere - JJK Jyvaskyla05.07.26 · Ykkonen
1-0
Î
VJS - TPV Tampere29.06.26 · Ykkonen
2-1

Întâlniri directe FC Jazz - TPV Tampere

FC Jazz 2Egal 0TPV Tampere 0
V
FC Jazz - TPV Tampere24.07.2026 · pauză 1-0
4-0
V
TPV Tampere - FC Jazz02.05.2026 · pauză 0-0
0-2

V/E/Î din perspectiva FC Jazz. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi FC Jazz - TPV Tampere

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · FC Jazz1.9746% fără marjă
X · Egal3.8024% fără marjă
2 · TPV Tampere3.1030% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.32
X2 1.67
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.10
Sub 2.5 2.55
Peste 2.5 1.42

Ambele marchează

GG Da 1.41
GG Nu 2.70

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.67
Pauză peste 1.5 2.07

Analiza de dinainte de meci

FC Jazz - TPV Tampere s-a jucat vineri, 24 iulie, în Ykkonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, FC Jazz are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 8-5. TPV Tampere vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, FC Jazz a câștigat de 2 ori, TPV Tampere niciodată. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: FC Jazz - TPV Tampere 4-0, pe 24 iulie 2026.

FC Jazz pleacă favorită, la cota 1.97. Egalul e la 3.80, iar TPV Tampere la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 46% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.42, iar GG la 1.41.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,7 pentru FC Jazz și 1,4 pentru TPV Tampere. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. La 1.32, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 59%. Cota de 1.42 e sub cea corectă (1.69) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 62% în model, dar la 1.41 plătește sub cota corectă de 1.61. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități FC Jazz - TPV Tampere

Goluri estimate: 1,73 FC Jazz și 1,38 TPV Tampere, total 3,11. 1X2 în model: 46% · 23% · 31%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,6%2-19,2%1-07,7%1-27,3%2-06,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: TPV Tampere. TPV Tampere a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-0
Pauză1-0
Cornere5-4
Cartonașe galbene0-2
Favorită la startFC Jazz · 1.97
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat FC Jazz - TPV Tampere?

S-a jucat vineri, 24 iulie, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 4-0.

În ce competiție s-a jucat FC Jazz - TPV Tampere?

În Ykkonen (Finlanda).

Unde s-a jucat FC Jazz - TPV Tampere?

Pe Stadionul Porin, vineri, 24 iulie, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în FC Jazz - TPV Tampere?

FC Jazz pleca favorită, la cota 1.97. Meciul s-a terminat 4-0.

Câte goluri s-au marcat în FC Jazz - TPV Tampere?

4 goluri, scor final 4-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din Ykkonen

Toată liga →