Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera B

Excursionistas - Deportivo Armenio

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

ArgentinaPrimera B · Argentina Final
Excursionistas
VEEVÎ
Final2-1Pauză 0-1
Deportivo Armenio
ÎEEVE
Șanse înainte de meci, după cote
Excursionistas 50%Egal 30%Deportivo Armenio 20%

Excursionistas 2-1 Deportivo Armenio: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Excursionistas 2-1 Deportivo Armenio (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Excursionistas, iar cotele fără marjă 50%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 36%), iar GG a ieșit (42%). Scorul exact 2-1 avea 8,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (7-4) și 6 cartonașe galbene (1-5).

Excursionistasîn meciDeportivo Armenio
7
Cornere
4
1
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Excursionistas vs Deportivo Armenio

Excursionistas marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,8. Deportivo Armenio marchează și primește câte 1,2 goluri pe meci. Ultimele 6 întâlniri directe: Excursionistas 3, egal 1, Deportivo Armenio 2.

~2,2goluri estimate
36%peste 2,5 goluri
42%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Excursionistasultimele 5Deportivo Armenio
1,60
Puncte / meci
1,20
1,2
Goluri marcate / meci
1,2
0,8
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
80%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Excursionistas și ultimele 5 Deportivo Armenio, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Excursionistas2-2-1

V
Excursionistas - Deportivo Armenio01.08.26 · Primera B
2-1
E
Flandria - Excursionistas25.07.26 · Primera B
1-1
E
Excursionistas - Argentino Quilmes18.07.26 · Primera B
0-0
V
Defensores Unidos - Excursionistas14.07.26 · Primera B
0-2
Î
Excursionistas - Comunicaciones10.07.26 · Primera B
1-2

Deportivo Armenio1-3-1

Î
Excursionistas - Deportivo Armenio01.08.26 · Primera B
2-1
E
Deportivo Armenio - Arsenal de Sarandi25.07.26 · Primera B
0-0
E
Argentino Merlo - Deportivo Armenio18.07.26 · Primera B
2-2
E
Deportivo Laferrere - Deportivo Armenio10.07.26 · Primera B
1-1

Întâlniri directe Excursionistas - Deportivo Armenio

Excursionistas 3Egal 1Deportivo Armenio 2
V
Excursionistas - Deportivo Armenio01.08.2026 · pauză 0-1
2-1
V
Deportivo Armenio - Excursionistas21.03.2026 · pauză 0-1
0-2
Î
Deportivo Armenio - Excursionistas27.09.2025 · pauză 1-0
2-1
V
Excursionistas - Deportivo Armenio10.05.2025 · pauză 1-0
1-0
E
Excursionistas - Deportivo Armenio03.11.2024 · pauză 0-1
1-1
Î
Deportivo Armenio - Excursionistas15.06.2024 · pauză 1-0
2-1

V/E/Î din perspectiva Excursionistas. 3 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Excursionistas - Deportivo Armenio

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Excursionistas1.8350% fără marjă
X · Egal3.1030% fără marjă
2 · Deportivo Armenio4.5020% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.17
X2 1.80
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.50
Sub 2.5 1.42
Peste 2.5 2.55

Ambele marchează

GG Da 2.30
GG Nu 1.56

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.23
Pauză peste 1.5 3.40

Cornere

Sub 9.5 1.44
Peste 9.5 2.60

Analiza de dinainte de meci

Excursionistas - Deportivo Armenio s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Primera B (Argentina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Excursionistas vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 4. În ultimele 5 meciuri, Deportivo Armenio are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 6-6.

În ultimele 6 întâlniri directe, Excursionistas a câștigat de 3 ori, Deportivo Armenio de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Excursionistas - Deportivo Armenio 2-1, pe 1 august 2026.

Casele o dau favorită pe Excursionistas, la 1.83, cu egalul la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 50% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.55, iar GG la 2.30.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 1,3 pentru Excursionistas și 0,9 pentru Deportivo Armenio. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. La 1.17, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 64%. Cota de 1.42 e sub cea corectă (1.56) și nu merită. Nu marchează ambele (NG) are 58% în model, dar la 1.56 plătește sub cota corectă de 1.72. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Excursionistas - Deportivo Armenio

Goluri estimate: 1,28 Excursionistas și 0,88 Deportivo Armenio, total 2,16. 1X2 în model: 46% · 29% · 25%. Peste 2,5: 36% (cotă corectă 2.78). GG: 42% (cotă corectă 2.38). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

12%0
25%1
27%2
19%3
10%4
7%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 64% · peste 2,5: 36% (verde).

Scoruri probabile

1-014,8%1-113,0%0-011,5%0-110,1%2-09,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-1
Cornere7-4
Cartonașe galbene1-5
Favorită la startExcursionistas · 1.83
Goluri estimate~2,2
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Excursionistas - Deportivo Armenio?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 02:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Excursionistas - Deportivo Armenio?

În Primera B (Argentina).

Cine era favorită în Excursionistas - Deportivo Armenio?

Excursionistas pleca favorită, la cota 1.83. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Excursionistas - Deportivo Armenio?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,2.

Alte meciuri din Primera B

Toată liga →