Comunicaciones – Brown Adrogue
Ultimele 5 / 5: Comunicaciones marchează 1.0 și primește 0.6. Brown Adrogue 0.8 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 43% · Egal 34% · Oaspete 22%
Goluri / meci
1.0 + 0.8
Peste 2.5
2.57 · forma 20% / 20%
GG
Da 2.27 · Nu 1.57
Analiză Comunicaciones – Brown Adrogue
Comunicaciones o primește pe Brown Adrogue sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Primera B (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Comunicaciones are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 3 goluri primite (1,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Brown Adrogue are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 2 goluri primite (0,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Comunicaciones a câștigat 3, Brown Adrogue a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 06.06.2026, s-a terminat Brown Adrogue 1–2 Comunicaciones.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.12 / 2.67 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 43% pentru Comunicaciones, 34% pentru egal și 22% pentru Brown Adrogue. Favorită e Comunicaciones. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.57 și sub 2.5 la 1.41, adică 35% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.27 și Nu la 1.57.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 0,70) și cele deduse din cote (1,26 – 0,85) și ajunge la 0,98 goluri estimate pentru Comunicaciones și 0,78 pentru Brown Adrogue, adică 1,76 în total. Cu aceste valori, Comunicaciones câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 33%, iar Brown Adrogue câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 26%, GG are 34%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 17,2%.
| Indicator | Comunicaciones | Brown Adrogue |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-4-0 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 20% | 20% |
| % GG | 40% | 0% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 3 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 0,98 | 0,78 |
| Șanse de victorie (model) | 39% | 28% |
Goluri estimate
0,98 – 0,78 · total 1,76
1X2 model
39% · 33% · 28%
Peste 2.5 model
26% · cotă corectă 3.85
GG model
34% · cotă corectă 2.94
Sub 2.5: 74% · Peste 2.5: 26% · total goluri în 90 de minute
| Comunicacio. ↓ / Brown Adrog. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 17,2 | 13,4 | 5,2 | 1,4 | 0,3 | 0,0 |
| 1 | 16,9 | 13,2 | 5,1 | 1,3 | 0,3 | 0,0 |
| 2 | 8,3 | 6,4 | 2,5 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 3 | 2,7 | 2,1 | 0,8 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 0,7 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Comunicaciones, coloane = goluri Brown Adrogue.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,40 goluri, cotele doar 2,11. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Comunicaciones e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 33% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.57 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–0 (17,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.06.26 | Brown Adrogue – Comunicaciones | 0–0 | 1–2 |
| 20.09.25 | Brown Adrogue – Comunicaciones | 0–0 | 0–1 |
| 04.05.25 | Comunicaciones – Brown Adrogue | 0–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Comunicaciones – Brown Adrogue?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Comunicaciones – Brown Adrogue?
Meciul face parte din Primera B (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Comunicaciones – Brown Adrogue?
Cotele 1X2 sunt 2.12 / 2.67 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Comunicaciones, 34% egal și 22% pentru Brown Adrogue, cu Comunicaciones favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în Comunicaciones – Brown Adrogue?
Modelul nostru estimează 1,76 goluri (0,98 pentru Comunicaciones, 0,78 pentru Brown Adrogue). Peste 2.5 goluri are 26%, GG are 34%, iar cel mai probabil scor este 0–0.