Argentino Quilmes – Flandria
Ultimele 5 / 5: Argentino Quilmes marchează 0.8 și primește 0.6. Flandria 1.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 37% · Egal 36% · Oaspete 27%
Goluri / meci
0.8 + 1.2
Peste 2.5
2.65 · forma 20% / 60%
GG
Da 2.22 · Nu 1.59
Analiză Argentino Quilmes – Flandria
Argentino Quilmes o primește pe Flandria sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Primera B (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Argentino Quilmes are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Flandria are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Argentino Quilmes a câștigat 2, Flandria a câștigat 0, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 06.06.2026, s-a terminat Flandria 0–1 Argentino Quilmes.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.50 / 2.57 / 3.35. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 37% pentru Argentino Quilmes, 36% pentru egal și 27% pentru Flandria. Favorită e Argentino Quilmes. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.65 și sub 2.5 la 1.39, adică 34% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.22 și Nu la 1.59.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 0,90) și cele deduse din cote (1,13 – 0,95) și ajunge la 1,06 goluri estimate pentru Argentino Quilmes și 0,92 pentru Flandria, adică 1,98 în total. Cu aceste valori, Argentino Quilmes câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Flandria câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,6%.
| Indicator | Argentino Quilmes | Flandria |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-4-0 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 60% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,06 | 0,92 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 31% |
Goluri estimate
1,06 – 0,92 · total 1,98
1X2 model
38% · 31% · 31%
Peste 2.5 model
32% · cotă corectă 3.13
GG model
39% · cotă corectă 2.56
Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute
| Argentino Q. ↓ / Flandria → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 13,8 | 12,7 | 5,8 | 1,8 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 14,6 | 13,5 | 6,2 | 1,9 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 7,8 | 7,1 | 3,3 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 2,7 | 2,5 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,7 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Argentino Quilmes, coloane = goluri Flandria.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Favorit fără formă. Argentino Quilmes e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.59 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.06.26 | Flandria – Argentino Quilmes | 0–0 | 0–1 |
| 05.10.25 | Argentino Quilmes – Flandria | 1–1 | 1–1 |
| 20.05.25 | Flandria – Argentino Quilmes | 0–0 | 0–0 |
| 16.09.24 | Argentino Quilmes – Flandria | 1–0 | 2–1 |
| 28.04.24 | Flandria – Argentino Quilmes | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Argentino Quilmes – Flandria?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Argentino Quilmes – Flandria?
Meciul face parte din Primera B (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Argentino Quilmes – Flandria?
Cotele 1X2 sunt 2.50 / 2.57 / 3.35. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Argentino Quilmes, 36% egal și 27% pentru Flandria, cu Argentino Quilmes favorită la cota 2.50.
Câte goluri se așteaptă în Argentino Quilmes – Flandria?
Modelul nostru estimează 1,98 goluri (1,06 pentru Argentino Quilmes, 0,92 pentru Flandria). Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor este 1–0.