Real Pilar – Ituzaingo
Ultimele 5 / 5: Real Pilar marchează 1.0 și primește 1.0. Ituzaingo 1.4 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 69% · Egal 20% · Oaspete 11%
Goluri / meci
1.0 + 1.4
Peste 2.5
1.97 · forma 40% / 80%
GG
Da 2.35 · Nu 1.52
Analiză Real Pilar – Ituzaingo
Real Pilar o primește pe Ituzaingo duminică, 18 octombrie, ora 01:00 (ora României), în Primera B (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Real Pilar are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Ituzaingo are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 11 goluri primite (1,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Real Pilar stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Real Pilar a câștigat 0, Ituzaingo a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 06.06.2026, s-a terminat Ituzaingo 2–0 Real Pilar.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.31 / 4.55 / 8.60. După ce scoatem marja (aproximativ 9,9% pe piața asta), rămân 69% pentru Real Pilar, 20% pentru egal și 11% pentru Ituzaingo. Favorită e Real Pilar. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.97 și sub 2.5 la 1.75, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.35 și Nu la 1.52.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,20) și cele deduse din cote (1,95 – 0,60) și ajunge la 1,78 goluri estimate pentru Real Pilar și 0,90 pentru Ituzaingo, adică 2,68 în total. Cu aceste valori, Real Pilar câștigă în 58% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Ituzaingo câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Real Pilar | Ituzaingo |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,80 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,78 | 0,90 |
| Șanse de victorie (model) | 58% | 19% |
Goluri estimate
1,78 – 0,90 · total 2,68
1X2 model
58% · 23% · 19%
Peste 2.5 model
50% · cotă corectă 2.00
GG model
49% · cotă corectă 2.04
Sub 2.5: 50% · Peste 2.5: 50% · total goluri în 90 de minute
| Real Pilar ↓ / Ituzaingo → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,9 | 6,2 | 2,8 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 12,2 | 11,0 | 4,9 | 1,5 | 0,3 | 0,1 |
| 2 | 10,9 | 9,8 | 4,4 | 1,3 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 6,4 | 5,8 | 2,6 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 2,9 | 2,6 | 1,2 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 1,0 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Real Pilar, coloane = goluri Ituzaingo.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Ituzaingo. Ituzaingo primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Real Pilar are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.29 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.06.26 | Ituzaingo – Real Pilar | 0–0 | 2–0 |
| 13.07.24 | Ituzaingo – Real Pilar | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Real Pilar – Ituzaingo?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 01:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Real Pilar – Ituzaingo?
Meciul face parte din Primera B (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Real Pilar – Ituzaingo?
Cotele 1X2 sunt 1.31 / 4.55 / 8.60. Fără marjă, asta înseamnă 69% pentru Real Pilar, 20% egal și 11% pentru Ituzaingo, cu Real Pilar favorită la cota 1.31.
Câte goluri se așteaptă în Real Pilar – Ituzaingo?
Modelul nostru estimează 2,68 goluri (1,78 pentru Real Pilar, 0,90 pentru Ituzaingo). Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 1–0.