Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera B

Excursionistas - Argentino Merlo

Statistici și rezultat final · miercuri, 26 august

ArgentinaPrimera B · Argentina Final
Excursionistas
VVVÎV
Final2-0Pauză 1-0
Argentino Merlo
ÎEEVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Excursionistas 81%Egal 13%Argentino Merlo 6%

Excursionistas 2-0 Argentino Merlo: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Excursionistas 2-0 Argentino Merlo (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 67% pentru victoria lui Excursionistas, iar cotele fără marjă 81%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 55%), iar GG n-a ieșit (NG avea 60%). Scorul exact 2-0 avea 14,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (4-1) și 1 cartonașe galbene (1-0).

Excursionistasîn meciArgentino Merlo
4
Cornere
1
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Excursionistas vs Argentino Merlo

Excursionistas marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,2. Argentino Merlo marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,4. Ultimele 8 întâlniri directe: Excursionistas 1, egal 4, Argentino Merlo 3.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
40%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Excursionistasultimele 5Argentino Merlo
2,40
Puncte / meci
1,00
2,2
Goluri marcate / meci
0,8
1,2
Goluri primite / meci
1,4
4
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Excursionistas și ultimele 5 Argentino Merlo, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Excursionistas4-0-1

V
Excursionistas - Argentino Merlo26.08.26 · Primera B
2-0
V1-2
V
Excursionistas - Deportivo Laferrere15.08.26 · Primera B
5-3
Î
Brown Adrogue - Excursionistas08.08.26 · Primera B
1-0
V
Excursionistas - Deportivo Armenio01.08.26 · Primera B
2-1

Argentino Merlo1-2-2

Î
Excursionistas - Argentino Merlo26.08.26 · Primera B
2-0
E
Argentino Merlo - Arsenal de Sarandi22.08.26 · Primera B
0-0
E
Argentino Merlo - Ituzaingo15.08.26 · Primera B
1-1
V1-2
Î
Argentino Merlo - Deportivo Laferrere01.08.26 · Primera B
1-3

Întâlniri directe Excursionistas - Argentino Merlo

Excursionistas 1Egal 4Argentino Merlo 3
V
Excursionistas - Argentino Merlo26.08.2026 · pauză 1-0
2-0
E
Argentino Merlo - Excursionistas14.04.2026 · pauză 1-1
1-1
Î
Argentino Merlo - Excursionistas29.11.2025 · pauză 2-0
4-0
Î
Excursionistas - Argentino Merlo22.11.2025 · pauză 0-1
1-3
Î
Argentino Merlo - Excursionistas05.07.2025 · pauză 0-0
2-1
E
Excursionistas - Argentino Merlo15.02.2025 · pauză 0-0
0-0
E
Argentino Merlo - Excursionistas06.07.2024 · pauză 2-0
2-2
E
Excursionistas - Argentino Merlo17.02.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Excursionistas. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Excursionistas - Argentino Merlo

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Excursionistas1.1481% fără marjă
X · Egal7.0013% fără marjă
2 · Argentino Merlo15.006% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.14
X2 1.90
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.45
Sub 2.5 1.47
Peste 2.5 2.42

Ambele marchează

GG Da 2.27
GG Nu 1.57

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.25
Pauză peste 1.5 3.25

Cornere

Sub 9.5 1.56
Peste 9.5 2.27

Analiza de dinainte de meci

Excursionistas - Argentino Merlo s-a jucat miercuri, 26 august, în Primera B (Argentina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Excursionistas are patru victorii și o înfrângere. Golaveraj: 11-6. Argentino Merlo vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 7.

În ultimele 8 întâlniri directe, Excursionistas a câștigat o dată, Argentino Merlo de 3 ori, iar patru meciuri s-au terminat egal. Ultima: Excursionistas - Argentino Merlo 2-0, pe 26 august 2026.

Excursionistas pleacă favorită, la cota 1.14. Egalul e la 7.00, iar Argentino Merlo la 15.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 81% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.42, iar GG la 2.27.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,9 pentru Excursionistas și 0,6 pentru Argentino Merlo. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 67% la victorie, față de 81%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Excursionistas, modelul calculează 67%. Cota de 1.14 e sub cea corectă (1.49) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 55% în model, dar la 1.47 plătește sub cota corectă de 1.82. Nu marchează ambele (NG): 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. La 1.57, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Excursionistas - Argentino Merlo

Goluri estimate: 1,87 Excursionistas și 0,63 Argentino Merlo, total 2,50. 1X2 în model: 67% · 21% · 12%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 40% (cotă corectă 2.50). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

1-015,3%2-014,4%1-19,7%2-19,0%3-08,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,8 goluri, după cote 2,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere4-1
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startExcursionistas · 1.14
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Excursionistas - Argentino Merlo?

S-a jucat miercuri, 26 august, ora 02:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Excursionistas - Argentino Merlo?

În Primera B (Argentina).

Cine era favorită în Excursionistas - Argentino Merlo?

Excursionistas pleca favorită, la cota 1.14. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Excursionistas - Argentino Merlo?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Primera B

Toată liga →