International cluburi · CAF - Liga Campionilor
El Merriekh Bentiu – Pyramids FC
Ultimele 5 / 5: El Merriekh Bentiu marchează 1.0 și primește 1.8. Pyramids FC 3.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 4% · Egal 12% · Oaspete 83%
Goluri / meci
1.0 + 3.0
Peste 2.5
— · forma 40% / 80%
GG
—
Analiză El Merriekh Bentiu – Pyramids FC
El Merriekh Bentiu o primește pe Pyramids FC vineri, 16 octombrie, ora 16:00 (ora României), în CAF - Liga Campionilor (International cluburi). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
El Merriekh Bentiu are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pyramids FC are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 5 goluri primite (3,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Pyramids FC stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 21.00 / 7.40 / 1.10. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 4% pentru El Merriekh Bentiu, 12% pentru egal și 83% pentru Pyramids FC. Favorită e Pyramids FC.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru El Merriekh Bentiu și 2,40 pentru Pyramids FC, adică 3,40 în total. Cu aceste valori, El Merriekh Bentiu câștigă în 14% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Pyramids FC câștigă în 68%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 9,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | El Merriekh Bentiu | Pyramids FC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 5-0-0 |
| Puncte / meci | 1,20 | 3,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,00 | 2,40 |
| Șanse de victorie (model) | 14% | 68% |
Goluri estimate
1,00 – 2,40 · total 3,40
1X2 model
14% · 18% · 68%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| El Merriekh. ↓ / Pyramids FC → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 8,0 | 9,6 | 7,7 | 4,6 | 2,2 |
| 1 | 3,3 | 8,0 | 9,6 | 7,7 | 4,6 | 2,2 |
| 2 | 1,7 | 4,0 | 4,8 | 3,8 | 2,3 | 1,1 |
| 3 | 0,6 | 1,3 | 1,6 | 1,3 | 0,8 | 0,4 |
| 4 | 0,1 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri El Merriekh Bentiu, coloane = goluri Pyramids FC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: El Merriekh Bentiu. El Merriekh Bentiu primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Pyramids FC are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.10 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49). Scorul cel mai probabil: 0–2 (9,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe El Merriekh Bentiu – Pyramids FC?
Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă El Merriekh Bentiu – Pyramids FC?
Meciul face parte din CAF - Liga Campionilor (International cluburi). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre El Merriekh Bentiu – Pyramids FC?
Cotele 1X2 sunt 21.00 / 7.40 / 1.10. Fără marjă, asta înseamnă 4% pentru El Merriekh Bentiu, 12% egal și 83% pentru Pyramids FC, cu Pyramids FC favorită la cota 1.10.
Câte goluri se așteaptă în El Merriekh Bentiu – Pyramids FC?
Modelul nostru estimează 3,40 goluri (1,00 pentru El Merriekh Bentiu, 2,40 pentru Pyramids FC). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 0–2.