Duminică18 octombrie
Live 134 Pune pont

NicaraguaNicaragua · Liga Primera

Diriangen - Rancho Santana

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

NicaraguaLiga Primera · Nicaragua Final
Diriangen
VÎEVV
Final2-1Pauză 0-0
Rancho Santana
ÎÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Diriangen 77%Egal 14%Rancho Santana 9%

Diriangen 2-1 Rancho Santana: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Diriangen 2-1 Rancho Santana (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 69% pentru victoria lui Diriangen, iar cotele fără marjă 77%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 64%), iar GG a ieșit (54%). Scorul exact 2-1 avea 9,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (6-5) și 4 cartonașe galbene (3-1).

Diriangenîn meciRancho Santana
6
Cornere
5
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Diriangen vs Rancho Santana

Diriangen marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,6. Rancho Santana marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,8. La Diriangen, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Rancho Santana nu a câștigat niciuna dintre ultimele 8 întâlniri.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
2-0scorul cel mai probabil
Diriangenultimele 5Rancho Santana
2,00
Puncte / meci
0,00
2,2
Goluri marcate / meci
0,4
1,6
Goluri primite / meci
1,8
3
Victorii
0
80%
Peste 2,5 goluri
40%
100%
Ambele marchează
40%
8
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Diriangen și ultimele 5 Rancho Santana, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Diriangen3-1-1

V
Diriangen - Rancho Santana09.08.26 · Liga Primera
2-1
Î
Diriangen - Alajuelense05.08.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
1-3
E
Diriangen - UNAN Managua01.08.26 · Liga Primera
1-1
V
Diriangen - Plaza Amador29.07.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
4-2
V
CD Walter Ferretti - Diriangen24.07.26 · Liga Primera
1-3

Rancho Santana0-0-5

Î
Diriangen - Rancho Santana09.08.26 · Liga Primera
2-1
Î
Rancho Santana - Sport Sebaco02.08.26 · Liga Primera
0-1
Î
UNAN Managua - Rancho Santana28.07.26 · Liga Primera
2-0
Î
Managua FC - Rancho Santana19.07.26 · Liga Primera
2-1
Î
Managua FC - Rancho Santana12.07.26 · Nicaragua Cup
2-0

Întâlniri directe Diriangen - Rancho Santana

Diriangen 8Egal 0Rancho Santana 0
V
Diriangen - Rancho Santana09.08.2026 · pauză 0-0
2-1
V
Diriangen - Rancho Santana26.02.2026 · pauză 4-0
5-1
V
Rancho Santana - Diriangen22.01.2026 · pauză 0-2
0-4
V
Rancho Santana - Diriangen21.09.2025 · pauză 0-3
1-8
V
Diriangen - Rancho Santana19.07.2025 · pauză 2-0
6-0
V
Diriangen - Rancho Santana28.04.2025 · pauză 2-0
3-0
V
Rancho Santana - Diriangen21.02.2025 · pauză 0-1
0-1
V
Rancho Santana - Diriangen22.11.2024 · pauză 0-3
0-6

V/E/Î din perspectiva Diriangen. 7 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Diriangen - Rancho Santana

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Diriangen1.1877% fără marjă
X · Egal6.4014% fără marjă
2 · Rancho Santana10.009% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.02
X2 4.00
12 1.06

Goluri

Peste 1.5 1.06
Sub 2.5 2.95
Peste 2.5 1.31

Ambele marchează

GG Da 1.87
GG Nu 1.83

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.88
Pauză peste 1.5 1.83

Cornere

Sub 9.5 1.54
Peste 9.5 2.32

Analiza de dinainte de meci

Diriangen - Rancho Santana s-a jucat duminică, 9 august, în Liga Primera (Nicaragua). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Diriangen are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Rancho Santana n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. A marcat 2 goluri și a primit 9.

În ultimele 8 întâlniri directe, Diriangen a câștigat de 8 ori, Rancho Santana niciodată. Au fost meciuri deschise, cu 4,8 goluri în medie. Ultima: Diriangen - Rancho Santana 2-1, pe 9 august 2026.

Diriangen pleacă favorită, la cota 1.18. Egalul e la 6.40, iar Rancho Santana la 10.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 77% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.31, iar GG la 1.87.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,4 pentru Diriangen și 0,9 pentru Rancho Santana. Scorul cel mai probabil e 2-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 69% la victorie, față de 77%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Diriangen are 69% în model, dar la 1.18 plătește sub cota corectă de 1.45. Peste 2.5 goluri: 64% în model, cota corectă ar fi 1.56. La 1.31, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2-0.

Probabilități Diriangen - Rancho Santana

Goluri estimate: 2,36 Diriangen și 0,92 Rancho Santana, total 3,28. 1X2 în model: 69% · 18% · 13%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

2-010,5%2-19,6%1-08,9%1-18,2%3-08,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Diriangen. Diriangen a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Rancho Santana. Rancho Santana a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Rancho Santana. Rancho Santana a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,0 goluri, după cote 3,6. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 4,8 goluri, iar modelul estimează acum 3,3.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-0
Cornere6-5
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startDiriangen · 1.18
Goluri estimate~3,3
Scor probabil2-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Diriangen - Rancho Santana?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 03:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Diriangen - Rancho Santana?

În Liga Primera (Nicaragua).

Unde s-a jucat Diriangen - Rancho Santana?

Pe Estadio Nacional, în Managua, duminică, 9 august, ora 03:00 (ora României).

Cine era favorită în Diriangen - Rancho Santana?

Diriangen pleca favorită, la cota 1.18. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Diriangen - Rancho Santana?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.

Alte meciuri din Liga Primera

Toată liga →