Guatemala · Primera Division, Apertura, Group A
Deportivo Mictlan – Aff Guatemala
Ultimele 5 / 5: Deportivo Mictlan marchează 2.2 și primește 1.6. Aff Guatemala 0.4 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 68% · Egal 20% · Oaspete 12%
Goluri / meci
2.2 + 0.4
Peste 2.5
1.65 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.92 · Nu 1.78
Analiză Deportivo Mictlan – Aff Guatemala
Deportivo Mictlan o primește pe Aff Guatemala duminică, 18 octombrie, ora 20:00 (ora României), în Primera Division, Apertura, Group A (Guatemala). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Deportivo Mictlan are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 8 goluri primite (2,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Aff Guatemala are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 10 goluri primite (0,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Deportivo Mictlan stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Deportivo Mictlan a câștigat 3, Aff Guatemala a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 30.08.2026, s-a terminat Aff Guatemala 0–3 Deportivo Mictlan.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.34 / 4.65 / 7.40. După ce scoatem marja (aproximativ 9,6% pe piața asta), rămân 68% pentru Deportivo Mictlan, 20% pentru egal și 12% pentru Aff Guatemala. Favorită e Deportivo Mictlan. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.65 și sub 2.5 la 2.07, adică 56% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.92 și Nu la 1.78.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,00) și cele deduse din cote (2,13 – 0,78) și ajunge la 2,11 goluri estimate pentru Deportivo Mictlan și 0,89 pentru Aff Guatemala, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Deportivo Mictlan câștigă în 65% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Aff Guatemala câștigă în 15%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 11,1%.
| Indicator | Deportivo Mictlan | Aff Guatemala |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 3 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,11 | 0,89 |
| Șanse de victorie (model) | 65% | 15% |
Goluri estimate
2,11 – 0,89 · total 3,00
1X2 model
65% · 20% · 15%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Deportivo M. ↓ / Aff Guatema. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 4,4 | 2,0 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 10,5 | 9,3 | 4,2 | 1,2 | 0,3 | 0,0 |
| 2 | 11,1 | 9,9 | 4,4 | 1,3 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 7,8 | 6,9 | 3,1 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 4,1 | 3,7 | 1,6 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 1,7 | 1,5 | 0,7 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Deportivo Mictlan, coloane = goluri Aff Guatemala.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Deportivo Mictlan. Deportivo Mictlan primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Aff Guatemala. Aff Guatemala primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Aff Guatemala. Aff Guatemala a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Deportivo Mictlan are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.65 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–0 (11,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 30.08.26 | Aff Guatemala – Deportivo Mictlan | 0–1 | 0–3 |
| 20.03.25 | Aff Guatemala – Deportivo Mictlan | 1–2 | 2–2 |
| 09.02.25 | Deportivo Mictlan – Aff Guatemala | 0–0 | 3–0 |
| 28.07.24 | Deportivo Mictlan – Aff Guatemala | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Deportivo Mictlan – Aff Guatemala?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 20:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Deportivo Mictlan – Aff Guatemala?
Meciul face parte din Primera Division, Apertura, Group A (Guatemala). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Deportivo Mictlan – Aff Guatemala?
Cotele 1X2 sunt 1.34 / 4.65 / 7.40. Fără marjă, asta înseamnă 68% pentru Deportivo Mictlan, 20% egal și 12% pentru Aff Guatemala, cu Deportivo Mictlan favorită la cota 1.34.
Câte goluri se așteaptă în Deportivo Mictlan – Aff Guatemala?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (2,11 pentru Deportivo Mictlan, 0,89 pentru Aff Guatemala). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 2–0.