Sâmbătă17 octombrie
Live 145 Pune pont

GuatemalaGuatemala · Primera Division, Apertura, Group A

Champs Academy Guatemala – Fraijanes FC

00:00 Duminică, 18 octombrie
Fraijanes FC
VÎVVE
12.25 X3.25 23.00
1X1.39 X21.45 121.29

Ultimele 5 / 5: Champs Academy Guatemala marchează 0.6 și primește 1.8. Fraijanes FC 1.2 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 41% · Egal 28% · Oaspete 31%

Goluri / meci

0.6 + 1.2

Peste 2.5

1.82 · forma 40% / 40%

GG

Da 1.65 · Nu 2.12

Analiză Champs Academy Guatemala – Fraijanes FC

Champs Academy Guatemala o primește pe Fraijanes FC duminică, 18 octombrie, ora 00:00 (ora României), în Primera Division, Apertura, Group A (Guatemala). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Champs Academy Guatemala are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 9 goluri primite (0,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Fraijanes FC are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Fraijanes FC stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Champs Academy Guatemala a câștigat 0, Fraijanes FC a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 30.08.2026, s-a terminat Fraijanes FC 3–1 Champs Academy Guatemala.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.25 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 8,5% pe piața asta), rămân 41% pentru Champs Academy Guatemala, 28% pentru egal și 31% pentru Fraijanes FC. Favorită e Champs Academy Guatemala. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.82 și sub 2.5 la 1.88, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.12.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 1,50) și cele deduse din cote (1,46 – 1,24) și ajunge la 1,13 goluri estimate pentru Champs Academy Guatemala și 1,37 pentru Fraijanes FC, adică 2,50 în total. Cu aceste valori, Champs Academy Guatemala câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Fraijanes FC câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorChamps Academy GuatemalaFraijanes FC
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-33-1-1
Puncte / meci0,802,00
Goluri marcate (medie)3 (0,6)6 (1,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)5 (1,0)
% Peste 2.540%40%
% GG20%60%
Victorii H2H (3 meciuri)02
Goluri estimate (model)1,131,37
Șanse de victorie (model)31%42%

Goluri estimate

1,13 – 1,37 · total 2,50

1X2 model

31% · 27% · 42%

Peste 2.5 model

45% · cotă corectă 2.22

GG model

50% · cotă corectă 2.00

Distribuția golurilor
8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Champs Acad. ↓ / Fraijanes FC →012345
0 8,2 11,2 7,7 3,5 1,2 0,3
1 9,3 12,7 8,7 4,0 1,4 0,4
2 5,2 7,2 4,9 2,2 0,8 0,2
3 2,0 2,7 1,9 0,8 0,3 0,1
4 0,6 0,8 0,5 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,2 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Champs Academy Guatemala, coloane = goluri Fraijanes FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Champs Academy Guatemala. Champs Academy Guatemala primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Champs Academy Guatemala e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.45 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.88 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.2
1.8
Primite / meci
1.0
20%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
40%
20%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Champs Academy Guatemala – Fraijanes FC?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Champs Academy Guatemala – Fraijanes FC?

Meciul face parte din Primera Division, Apertura, Group A (Guatemala). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Champs Academy Guatemala – Fraijanes FC?

Cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.25 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Champs Academy Guatemala, 28% egal și 31% pentru Fraijanes FC, cu Champs Academy Guatemala favorită la cota 2.25.

Câte goluri se așteaptă în Champs Academy Guatemala – Fraijanes FC?

Modelul nostru estimează 2,50 goluri (1,13 pentru Champs Academy Guatemala, 1,37 pentru Fraijanes FC). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Primera Division, Apertura, Group A
11.10
21:00
Coatepeque – CD Iztapa 1–0
08.10
05:00
Sacachispas – Fraijanes FC 3–1