Duminică18 octombrie
Live 154 Pune pont

NicaraguaNicaragua · Liga Primera

Deportivo Matagalpa - Managua FC

Statistici și rezultat final · luni, 10 august

NicaraguaLiga Primera · Nicaragua Final
Deportivo Matagalpa
ÎÎÎÎÎ
Final0-3Pauză 0-2
Managua FC
VVVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Deportivo Matagalpa 23%Egal 25%Managua FC 52%

Deportivo Matagalpa 0-3 Managua FC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Deportivo Matagalpa 0-3 Managua FC (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 72% pentru victoria lui Managua FC, iar cotele fără marjă 52%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 61%), iar GG n-a ieșit (NG avea 50%). Scorul exact 0-3 avea 9,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 15 cornere (6-9) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Deportivo Matagalpaîn meciManagua FC
6
Cornere
9
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Deportivo Matagalpa vs Managua FC

Deportivo Matagalpa marchează 0,6 goluri pe meci și primește 3,0. Managua FC marchează 2,8 goluri pe meci și primește 0,4. La Deportivo Matagalpa, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Deportivo Matagalpa 2, egal 1, Managua FC 5.

~3,1goluri estimate
61%peste 2,5 goluri
50%ambele marchează
0-2scorul cel mai probabil
Deportivo Matagalpaultimele 5Managua FC
0,00
Puncte / meci
3,00
0,6
Goluri marcate / meci
2,8
3,0
Goluri primite / meci
0,4
0
Victorii
5
80%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
5

Ultimele 5 meciuri Deportivo Matagalpa și ultimele 5 Managua FC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Deportivo Matagalpa0-0-5

Î
Deportivo Matagalpa - Managua FC10.08.26 · Liga Primera
0-3
Î
CD Walter Ferretti - Deportivo Matagalpa03.08.26 · Liga Primera
4-1
Î
Real Esteli - Deportivo Matagalpa26.07.26 · Liga Primera
2-0
Î
Deportivo Matagalpa - Sport Sebaco19.07.26 · Liga Primera
0-3
Î
Municipal Jalapa - Deportivo Matagalpa12.07.26 · Nicaragua Cup
3-2

Managua FC5-0-0

V
Deportivo Matagalpa - Managua FC10.08.26 · Liga Primera
0-3
V
San Marcos - Managua FC02.08.26 · Liga Primera
1-4
V
Managua FC - Municipal Jalapa26.07.26 · Liga Primera
3-0
V
Managua FC - Rancho Santana19.07.26 · Liga Primera
2-1
V
Managua FC - Rancho Santana12.07.26 · Nicaragua Cup
2-0

Întâlniri directe Deportivo Matagalpa - Managua FC

Deportivo Matagalpa 2Egal 1Managua FC 5
Î
Deportivo Matagalpa - Managua FC10.08.2026 · pauză 0-2
0-3
V
Managua FC - Deportivo Matagalpa30.04.2026 · pauză 0-1
2-4
Î
Deportivo Matagalpa - Managua FC16.04.2026 · pauză 0-0
1-2
E
Managua FC - Deportivo Matagalpa16.02.2026 · pauză 1-0
1-1
Î
Managua FC - Deportivo Matagalpa02.11.2025 · pauză 2-0
3-0
Î
Deportivo Matagalpa - Managua FC25.08.2025 · pauză 1-0
1-2
V
Deportivo Matagalpa - Managua FC14.04.2025 · pauză 3-1
3-1
Î
Managua FC - Deportivo Matagalpa17.02.2025 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Deportivo Matagalpa. 6 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Deportivo Matagalpa - Managua FC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Deportivo Matagalpa4.0023% fără marjă
X · Egal3.7025% fără marjă
2 · Managua FC1.7552% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 2.12
X2 1.14
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.05
Peste 2.5 1.68

Ambele marchează

GG Da 1.73
GG Nu 2.00

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.48
Pauză peste 1.5 2.40

Cornere

Sub 9.5 1.62
Peste 9.5 2.17

Analiza de dinainte de meci

Deportivo Matagalpa - Managua FC s-a jucat luni, 10 august, în Liga Primera (Nicaragua). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Deportivo Matagalpa n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 3-15. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Managua FC n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: cinci victorii. A marcat 14 goluri și a primit 2. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Deportivo Matagalpa a câștigat de 2 ori, Managua FC de 5 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,1 goluri în medie. Ultima: Deportivo Matagalpa - Managua FC 0-3, pe 10 august 2026.

Managua FC pleacă favorită, la cota 1.75. Egalul e la 3.70, iar Deportivo Matagalpa la 4.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 52% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.68, iar GG la 1.73.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 0,8 pentru Deportivo Matagalpa și 2,3 pentru Managua FC. Scorul cel mai probabil e 0-2. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 11% la victorie, față de 23%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Managua FC merită privit: 72% în model, iar 1.75 plătește peste cota corectă de 1.39. Peste 2.5 goluri: 61% în model, cota corectă ar fi 1.64. Cota 1.68 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 0-2.

Probabilități Deportivo Matagalpa - Managua FC

Goluri estimate: 0,80 Deportivo Matagalpa și 2,34 Managua FC, total 3,14. 1X2 în model: 11% · 17% · 72%. Peste 2,5: 61% (cotă corectă 1.64). GG: 50% (cotă corectă 2.00). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 39% · peste 2,5: 61% (verde).

Scoruri probabile

0-211,8%0-110,1%1-29,5%0-39,2%1-18,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Deportivo Matagalpa. Deportivo Matagalpa a primit 15 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,4 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-3
Pauză0-2
Cornere6-9
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startManagua FC · 1.75
Goluri estimate~3,1
Scor probabil0-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Deportivo Matagalpa - Managua FC?

S-a jucat luni, 10 august, ora 04:00 (ora României) și s-a terminat 0-3.

În ce competiție s-a jucat Deportivo Matagalpa - Managua FC?

În Liga Primera (Nicaragua).

Cine era favorită în Deportivo Matagalpa - Managua FC?

Managua FC pleca favorită, la cota 1.75. Meciul s-a terminat 0-3.

Câte goluri s-au marcat în Deportivo Matagalpa - Managua FC?

3 goluri, scor final 0-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din Liga Primera

Toată liga →