Duminică18 octombrie
Live 59 Pune pont

SUASUA · NWSL (F)

Denver Summit (F) - Utah Royals (F)

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

SUANWSL (F) · SUA Final
Denver Summit (F)
VÎEÎV
Final2-1Pauză 0-0
Utah Royals (F)
ÎVÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Denver Summit (F) 35%Egal 27%Utah Royals (F) 38%

Denver Summit (F) 2-1 Utah Royals (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat Denver Summit (F) 2-1 Utah Royals (F) (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 29% pentru victoria lui Denver Summit (F), iar cotele fără marjă 35%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 54%), iar GG a ieșit (57%). Scorul exact 2-1 avea 7,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (8-6) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Denver Summit (F)în meciUtah Royals (F)
8
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Denver Summit (F) vs Utah Royals (F)

Denver Summit (F) marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,2. Utah Royals (F) marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,0. Ultimele 3 întâlniri directe: Denver Summit (F) 2, egal 0, Utah Royals (F) 1.

~2,9goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
57%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Denver Summit (F)ultimele 5Utah Royals (F)
1,40
Puncte / meci
1,80
1,0
Goluri marcate / meci
2,2
1,2
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Denver Summit (F) și ultimele 5 Utah Royals (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Denver Summit (F)2-1-2

V
Denver Summit (F) - Utah Royals (F)09.08.26 · NWSL (F)
2-1
E
Denver Summit (F) - Boston Legacy (F)03.08.26 · NWSL (F)
1-1
Î1-0
V2-1

Utah Royals (F)3-0-2

Î
Denver Summit (F) - Utah Royals (F)09.08.26 · NWSL (F)
2-1
V
Utah Royals (F) - Portland Thorns (F)03.08.26 · NWSL (F)
5-1
Î0-1
V
Utah Royals (F) - Orlando Pride (F)19.07.26 · NWSL (F)
1-0

Întâlniri directe Denver Summit (F) - Utah Royals (F)

Denver Summit (F) 2Egal 0Utah Royals (F) 1
V
Denver Summit (F) - Utah Royals (F)09.08.2026 · pauză 0-0
2-1
Î
Utah Royals (F) - Denver Summit (F)24.05.2026 · pauză 1-1
2-1

V/E/Î din perspectiva Denver Summit (F). 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Denver Summit (F) - Utah Royals (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Denver Summit (F)2.5735% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · Utah Royals (F)2.3738% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.41
X2 1.43
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.22
Peste 2.5 1.56

Ambele marchează

GG Da 1.49
GG Nu 2.42

Analiza de dinainte de meci

Denver Summit (F) - Utah Royals (F) s-a jucat duminică, 9 august, în NWSL (F) (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Denver Summit (F) are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 5-6. Utah Royals (F) vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 5.

În ultimele 3 întâlniri directe, Denver Summit (F) a câștigat de 2 ori, Utah Royals (F) o dată. Ultima: Denver Summit (F) - Utah Royals (F) 2-1, pe 9 august 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.57 pentru gazde, 2.37 pentru oaspeți și 3.35 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.56, iar GG la 1.49.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Denver Summit (F) și 1,6 pentru Utah Royals (F). Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 71% în model, iar 1.43 e aproape de cota corectă (1.41). Peste 1.5 goluri: 78% în model, cota corectă ar fi 1.28. La 1.14, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Denver Summit (F) - Utah Royals (F)

Goluri estimate: 1,24 Denver Summit (F) și 1,63 Utah Royals (F), total 2,87. 1X2 în model: 29% · 24% · 47%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 57% (cotă corectă 1.75). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
24%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-111,5%1-29,3%0-19,2%0-27,5%2-17,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-0
Cornere8-6
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startUtah Royals (F) · 2.37
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Denver Summit (F) - Utah Royals (F)?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 05:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Denver Summit (F) - Utah Royals (F)?

În NWSL (F) (SUA).

Unde s-a jucat Denver Summit (F) - Utah Royals (F)?

Pe Centennial Stadium, în Centennial, Colorado, duminică, 9 august, ora 05:00 (ora României).

Cine era favorită în Denver Summit (F) - Utah Royals (F)?

Niciuna clar: cotele erau 2.57 la gazde și 2.37 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Denver Summit (F) - Utah Royals (F)?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din NWSL (F)

Toată liga →