Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

CP San Cristobal – L Escala

CP San Cristobal
ÎVÎÎE
13:00 Duminică, 18 octombrie
L Escala
ÎEVÎV
12.37 X3.00 22.82
1X1.33 X21.45 121.29

Ultimele 5 / 5: CP San Cristobal marchează 0.6 și primește 2.4. L Escala 1.4 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 38% · Egal 30% · Oaspete 32%

Goluri / meci

0.6 + 1.4

Peste 2.5

— · forma 60% / 40%

GG

—

Analiză CP San Cristobal – L Escala

CP San Cristobal o primește pe L Escala duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

CP San Cristobal are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 12 goluri primite (0,6 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. L Escala are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, L Escala stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, CP San Cristobal a câștigat 2, L Escala a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 16.04.2026, s-a terminat L Escala 3–0 CP San Cristobal.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.00 / 2.82. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 38% pentru CP San Cristobal, 30% pentru egal și 32% pentru L Escala. Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru CP San Cristobal și 1,90 pentru L Escala, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, CP San Cristobal câștigă în 20% din cazuri, egalul iese în 22%, iar L Escala câștigă în 58%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 10,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorCP San CristobalL Escala
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-32-1-2
Puncte / meci0,801,40
Goluri marcate (medie)3 (0,6)7 (1,4)
Goluri primite (medie)12 (2,4)7 (1,4)
% Peste 2.560%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (5 meciuri)23
Goluri estimate (model)1,001,90
Șanse de victorie (model)20%58%

Goluri estimate

1,00 – 1,90 · total 2,90

1X2 model

20% · 22% · 58%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

54% · cotă corectă 1.85

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
CP San Cris. ↓ / L Escala →012345
0 5,5 10,5 9,9 6,3 3,0 1,1
1 5,5 10,5 9,9 6,3 3,0 1,1
2 2,8 5,2 5,0 3,1 1,5 0,6
3 0,9 1,7 1,7 1,0 0,5 0,2
4 0,2 0,4 0,4 0,3 0,1 0,0
5 0,0 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CP San Cristobal, coloane = goluri L Escala.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: CP San Cristobal. CP San Cristobal primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie L Escala are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 2.82 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 0–1 (10,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.4
2.4
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe CP San Cristobal – L Escala?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă CP San Cristobal – L Escala?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre CP San Cristobal – L Escala?

Cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.00 / 2.82. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru CP San Cristobal, 30% egal și 32% pentru L Escala, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în CP San Cristobal – L Escala?

Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,00 pentru CP San Cristobal, 1,90 pentru L Escala). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
16:45
Valle de Egues – CD Huarte 2.152.95
17.10
17:30
Pasaia KE – SD Beasain 2.502.65
17.10
18:00
Alaves C – SD Leioa 2.173.05
17.10
18:00
Fuenlabrada – Pozuelo Alarcon 1.684.55
17.10
18:00
Mexico FC SAD – Real Aranjuez 1.833.85