Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Cordoba U19 – Cadiz U19
Ultimele 5 / 5: Cordoba U19 marchează 1.8 și primește 0.8. Cadiz U19 2.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 27% · Oaspete 40%
Goluri / meci
1.8 + 2.8
Peste 2.5
1.77 · forma 40% / 80%
GG
Da 1.65 · Nu 2.12
Analiză Cordoba U19 – Cadiz U19
Cordoba U19 o primește pe Cadiz U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:30 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cordoba U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Cadiz U19 are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 6 goluri primite (2,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Cadiz U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Cordoba U19 a câștigat 2, Cadiz U19 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 22.02.2026, s-a terminat Cordoba U19 2–1 Cadiz U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.72 / 3.35 / 2.27. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 33% pentru Cordoba U19, 27% pentru egal și 40% pentru Cadiz U19. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.77 și sub 2.5 la 1.95, adică 52% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.12.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,80) și cele deduse din cote (1,31 – 1,46) și ajunge la 1,41 goluri estimate pentru Cordoba U19 și 1,63 pentru Cadiz U19, adică 3,04 în total. Cu aceste valori, Cordoba U19 câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Cadiz U19 câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%.
| Indicator | Cordoba U19 | Cadiz U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 1,60 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 14 (2,8) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,41 | 1,63 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 43% |
Goluri estimate
1,41 – 1,63 · total 3,04
1X2 model
33% · 24% · 43%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
61% · cotă corectă 1.64
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Cordoba U19 ↓ / Cadiz U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,8 | 7,8 | 6,4 | 3,5 | 1,4 | 0,5 |
| 1 | 6,7 | 11,0 | 9,0 | 4,9 | 2,0 | 0,6 |
| 2 | 4,8 | 7,8 | 6,3 | 3,4 | 1,4 | 0,5 |
| 3 | 2,2 | 3,6 | 3,0 | 1,6 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 0,8 | 1,3 | 1,0 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cordoba U19, coloane = goluri Cadiz U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,30 goluri, cotele doar 2,77. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,5 goluri, față de 3,04 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Cordoba U19 33%, egal 24%, Cadiz U19 43%. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.77 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.65 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.02.26 | Cordoba U19 – Cadiz U19 | — | 2–1 |
| 19.10.25 | Cadiz U19 – Cordoba U19 | — | 0–0 |
| 27.02.25 | Cordoba U19 – Cadiz U19 | 0–1 | 0–1 |
| 04.05.24 | Cordoba U19 – Cadiz U19 | 1–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cordoba U19 – Cadiz U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cordoba U19 – Cadiz U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cordoba U19 – Cadiz U19?
Cotele 1X2 sunt 2.72 / 3.35 / 2.27. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Cordoba U19, 27% egal și 40% pentru Cadiz U19, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Cordoba U19 – Cadiz U19?
Modelul nostru estimează 3,04 goluri (1,41 pentru Cordoba U19, 1,63 pentru Cadiz U19). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.