Sâmbătă17 octombrie
Live 103 Pune pont

International cluburi · Copa Libertadores (F)

Colo Colo (F) – Independiente Santa Fe (F)

Colo Colo (F)
ÎVVVV
23:00 Duminică, 18 octombrie
11.82 X3.60 23.55
1X1.21 X21.80 121.20

Ultimele 5 / 5: Colo Colo (F) marchează 4.0 și primește 0.4. Independiente Santa Fe (F) 2.2 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 50% · Egal 25% · Oaspete 25%

Goluri / meci

4.0 + 2.2

Peste 2.5

— · forma 80% / 100%

GG

—

Analiză Colo Colo (F) – Independiente Santa Fe (F)

Colo Colo (F) o primește pe Independiente Santa Fe (F) duminică, 18 octombrie, ora 23:00 (ora României), în Copa Libertadores (F) (International cluburi). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Colo Colo (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 20 de goluri marcate și 2 goluri primite (4,0 marcate și 0,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Independiente Santa Fe (F) are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 12 goluri primite (2,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Colo Colo (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.82 / 3.60 / 3.55. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 50% pentru Colo Colo (F), 25% pentru egal și 25% pentru Independiente Santa Fe (F). Favorită e Colo Colo (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,20 goluri estimate pentru Colo Colo (F) și 1,30 pentru Independiente Santa Fe (F), adică 4,50 în total. Cu aceste valori, Colo Colo (F) câștigă în 75% din cazuri, egalul iese în 13%, iar Independiente Santa Fe (F) câștigă în 12%. Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 3–1, cu 7,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 25 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorColo Colo (F)Independiente Santa Fe (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-12-1-2
Puncte / meci2,401,40
Goluri marcate (medie)20 (4,0)11 (2,2)
Goluri primite (medie)2 (0,4)12 (2,4)
% Peste 2.580%100%
% GG0%100%
Goluri estimate (model)3,201,30
Șanse de victorie (model)75%12%

Goluri estimate

3,20 – 1,30 · total 4,50

1X2 model

75% · 13% · 12%

Peste 2.5 model

83% · cotă corectă 1.20

GG model

70% · cotă corectă 1.43

Distribuția golurilor
1%0
5%1
11%2
17%3
19%4
47%5+

Sub 2.5: 17% · Peste 2.5: 83% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Colo Colo (. ↓ / Independien. →012345
0 1,1 1,4 0,9 0,4 0,1 0,0
1 3,6 4,6 3,0 1,3 0,4 0,1
2 5,7 7,4 4,8 2,1 0,7 0,2
3 6,1 7,9 5,1 2,2 0,7 0,2
4 4,9 6,3 4,1 1,8 0,6 0,2
5 3,1 4,0 2,6 1,1 0,4 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Colo Colo (F), coloane = goluri Independiente Santa Fe (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Independiente Santa Fe (F). Independiente Santa Fe (F) primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Colo Colo (F) are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.82 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 83% în model (cotă corectă 1.20). Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43). Scorul cel mai probabil: 3–1 (7,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
4.0
Goluri / meci
2.2
0.4
Primite / meci
2.4
80%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
100%
0%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Colo Colo (F) – Independiente Santa Fe (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 23:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Colo Colo (F) – Independiente Santa Fe (F)?

Meciul face parte din Copa Libertadores (F) (International cluburi). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Colo Colo (F) – Independiente Santa Fe (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.82 / 3.60 / 3.55. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru Colo Colo (F), 25% egal și 25% pentru Independiente Santa Fe (F), cu Colo Colo (F) favorită la cota 1.82.

Câte goluri se așteaptă în Colo Colo (F) – Independiente Santa Fe (F)?

Modelul nostru estimează 4,50 goluri (3,20 pentru Colo Colo (F), 1,30 pentru Independiente Santa Fe (F)). Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 3–1.

Alte meciuri din Copa Libertadores (F)