International cluburi · Copa Libertadores (F)
Belgrano de Cordoba (F) – Palmeiras (F)
Ultimele 5 / 5: Belgrano de Cordoba (F) marchează 1.2 și primește 1.8. Palmeiras (F) 1.4 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 17% · Egal 23% · Oaspete 60%
Goluri / meci
1.2 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 60% / 20%
GG
—
Analiză Belgrano de Cordoba (F) – Palmeiras (F)
Belgrano de Cordoba (F) o primește pe Palmeiras (F) duminică, 18 octombrie, ora 23:00 (ora României), în Copa Libertadores (F) (International cluburi). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Belgrano de Cordoba (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Palmeiras (F) are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 3 goluri primite (1,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Palmeiras (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.30 / 3.90 / 1.50. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 17% pentru Belgrano de Cordoba (F), 23% pentru egal și 60% pentru Palmeiras (F). Favorită e Palmeiras (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru Belgrano de Cordoba (F) și 1,60 pentru Palmeiras (F), adică 2,50 în total. Cu aceste valori, Belgrano de Cordoba (F) câștigă în 21% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Palmeiras (F) câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 13,1%.
| Indicator | Belgrano de Cordoba (F) | Palmeiras (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-3-0 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 20% |
| % GG | 80% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 0,90 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 21% | 54% |
Goluri estimate
0,90 – 1,60 · total 2,50
1X2 model
21% · 25% · 54%
Peste 2.5 model
45% · cotă corectă 2.22
GG model
47% · cotă corectă 2.13
Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute
| Belgrano de. ↓ / Palmeiras (. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,2 | 13,1 | 10,5 | 5,6 | 2,2 | 0,7 |
| 1 | 7,4 | 11,8 | 9,5 | 5,0 | 2,0 | 0,6 |
| 2 | 3,3 | 5,3 | 4,3 | 2,3 | 0,9 | 0,3 |
| 3 | 1,0 | 1,6 | 1,3 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Belgrano de Cordoba (F), coloane = goluri Palmeiras (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Belgrano de Cordoba (F). Belgrano de Cordoba (F) primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Palmeiras (F) are 54% în model (cotă corectă 1.85), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 0–1 (13,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Belgrano de Cordoba (F) – Palmeiras (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 23:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Belgrano de Cordoba (F) – Palmeiras (F)?
Meciul face parte din Copa Libertadores (F) (International cluburi). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Belgrano de Cordoba (F) – Palmeiras (F)?
Cotele 1X2 sunt 5.30 / 3.90 / 1.50. Fără marjă, asta înseamnă 17% pentru Belgrano de Cordoba (F), 23% egal și 60% pentru Palmeiras (F), cu Palmeiras (F) favorită la cota 1.50.
Câte goluri se așteaptă în Belgrano de Cordoba (F) – Palmeiras (F)?
Modelul nostru estimează 2,50 goluri (0,90 pentru Belgrano de Cordoba (F), 1,60 pentru Palmeiras (F)). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 0–1.