Sâmbătă17 octombrie
Live 60 Pune pont

BoliviaBolivia · Nacional B

Club 26 de Febrero Colquiri – Cd Fatic

0 – 0 62′
Cd Fatic
VÎVVÎ
11.65 X3.80 24.05
1X1.14 X22.00 121.16

Ultimele 5 / 5: Club 26 de Febrero Colquiri marchează 2.0 și primește 0.8. Cd Fatic 2.2 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 54% · Egal 24% · Oaspete 22%

Goluri / meci

2.0 + 2.2

Peste 2.5

1.53 · forma 40% / 60%

GG

Da 1.60 · Nu 2.17

Analiză Club 26 de Febrero Colquiri – Cd Fatic

Club 26 de Febrero Colquiri – Cd Fatic se joacă acum, în Nacional B (Bolivia), cu start sâmbătă, 17 octombrie, ora 22:00. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.

Club 26 de Febrero Colquiri are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 4 goluri primite (2,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Cd Fatic are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Club 26 de Febrero Colquiri stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 10.10.2026, Cd Fatic 1–0 Club 26 de Febrero Colquiri. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.65 / 3.80 / 4.05. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 54% pentru Club 26 de Febrero Colquiri, 24% pentru egal și 22% pentru Cd Fatic. Favorită e Club 26 de Febrero Colquiri. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.53 și sub 2.5 la 2.22, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.60 și Nu la 2.17.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,50) și cele deduse din cote (1,91 – 1,16) și ajunge la 1,71 goluri estimate pentru Club 26 de Febrero Colquiri și 1,33 pentru Cd Fatic, adică 3,04 în total. Cu aceste valori, Club 26 de Febrero Colquiri câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Cd Fatic câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorClub 26 de Febrero ColquiriCd Fatic
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-13-0-2
Puncte / meci2,401,80
Goluri marcate (medie)10 (2,0)11 (2,2)
Goluri primite (medie)4 (0,8)5 (1,0)
% Peste 2.540%60%
% GG40%40%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,711,33
Șanse de victorie (model)46%30%

Goluri estimate

1,71 – 1,33 · total 3,04

1X2 model

46% · 24% · 30%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

60% · cotă corectă 1.67

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Club 26 de . ↓ / Cd Fatic →012345
0 4,8 6,4 4,2 1,9 0,6 0,2
1 8,2 10,9 7,2 3,2 1,1 0,3
2 7,0 9,3 6,2 2,7 0,9 0,2
3 4,0 5,3 3,5 1,6 0,5 0,1
4 1,7 2,3 1,5 0,7 0,2 0,1
5 0,6 0,8 0,5 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Club 26 de Febrero Colquiri, coloane = goluri Cd Fatic.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.53 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.60 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
2.2
0.8
Primite / meci
1.0
80%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
60%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Club 26 de Febrero Colquiri – Cd Fatic?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 22:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Club 26 de Febrero Colquiri – Cd Fatic?

Meciul face parte din Nacional B (Bolivia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Club 26 de Febrero Colquiri – Cd Fatic?

Cotele 1X2 sunt 1.65 / 3.80 / 4.05. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Club 26 de Febrero Colquiri, 24% egal și 22% pentru Cd Fatic, cu Club 26 de Febrero Colquiri favorită la cota 1.65.

Câte goluri se așteaptă în Club 26 de Febrero Colquiri – Cd Fatic?

Modelul nostru estimează 3,04 goluri (1,71 pentru Club 26 de Febrero Colquiri, 1,33 pentru Cd Fatic). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Nacional B
17.10
22:00
San Juan FC – Chaco FC Pando 1.1014.00