Hannover – St.Pauli
Ultimele 5 / 5: Hannover marchează 1.4 și primește 1.6. St.Pauli 1.4 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 42% · Egal 26% · Oaspete 32%
Goluri / meci
1.4 + 1.4
Peste 2.5
1.54 · forma 80% / 20%
GG
Da 1.47 · Nu 2.57
Analiză Hannover – St.Pauli
Hannover o primește pe St.Pauli sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:30 (ora României), în Bundesliga 2 (Germania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hannover are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. St.Pauli are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 4 goluri primite (1,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Hannover a câștigat 1, St.Pauli a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 10.10.2024, s-a terminat Hannover 3–2 St.Pauli.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.70 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 4,8% pe piața asta), rămân 42% pentru Hannover, 26% pentru egal și 32% pentru St.Pauli. Favorită e Hannover. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.54 și sub 2.5 la 2.50, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.57.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,50) și cele deduse din cote (1,72 – 1,47) și ajunge la 1,41 goluri estimate pentru Hannover și 1,49 pentru St.Pauli, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Hannover câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 25%, iar St.Pauli câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,6%.
| Indicator | Hannover | St.Pauli |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-3-0 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 20% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,41 | 1,49 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 39% |
Goluri estimate
1,41 – 1,49 · total 2,90
1X2 model
36% · 25% · 39%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Hannover ↓ / St.Pauli → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,5 | 8,2 | 6,1 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 1 | 7,8 | 11,6 | 8,6 | 4,3 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 5,5 | 8,1 | 6,1 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 2,6 | 3,8 | 2,9 | 1,4 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,9 | 1,4 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hannover, coloane = goluri St.Pauli.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hannover. Hannover primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,60 goluri, cotele doar 3,19. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Hannover 36%, egal 25%, St.Pauli 39%. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,6%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.57, pentru care modelul calculează 41%.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 10.10.24 | Hannover – St.Pauli | 1–1 | 3–2 |
| 21.04.24 | Hannover – St.Pauli | 1–1 | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hannover – St.Pauli?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hannover – St.Pauli?
Meciul face parte din Bundesliga 2 (Germania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hannover – St.Pauli?
Cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.70 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru Hannover, 26% egal și 32% pentru St.Pauli, cu Hannover favorită la cota 2.25.
Câte goluri se așteaptă în Hannover – St.Pauli?
Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,41 pentru Hannover, 1,49 pentru St.Pauli). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.