Cerdanyola Del Valles – CF Montanesa
Ultimele 5 / 5: Cerdanyola Del Valles marchează 0.8 și primește 1.2. CF Montanesa 1.2 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 32% · Egal 29% · Oaspete 39%
Goluri / meci
0.8 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 40% / 20%
GG
—
Analiză Cerdanyola Del Valles – CF Montanesa
Cerdanyola Del Valles o primește pe CF Montanesa duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cerdanyola Del Valles are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. CF Montanesa are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, CF Montanesa stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Cerdanyola Del Valles a câștigat 1, CF Montanesa a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 18.01.2026, s-a terminat CF Montanesa 1–1 Cerdanyola Del Valles.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.87 / 3.10 / 2.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 32% pentru Cerdanyola Del Valles, 29% pentru egal și 39% pentru CF Montanesa. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,80 goluri estimate pentru Cerdanyola Del Valles și 1,20 pentru CF Montanesa, adică 2,00 în total. Cu aceste valori, Cerdanyola Del Valles câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 30%, iar CF Montanesa câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 38%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 16,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Cerdanyola Del Valles | CF Montanesa |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 40% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,80 | 1,20 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 45% |
Goluri estimate
0,80 – 1,20 · total 2,00
1X2 model
25% · 30% · 45%
Peste 2.5 model
32% · cotă corectă 3.13
GG model
38% · cotă corectă 2.63
Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute
| Cerdanyola . ↓ / CF Montanesa → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 13,5 | 16,2 | 9,7 | 3,9 | 1,2 | 0,3 |
| 1 | 10,8 | 13,0 | 7,8 | 3,1 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 4,3 | 5,2 | 3,1 | 1,2 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 1,2 | 1,4 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cerdanyola Del Valles, coloane = goluri CF Montanesa.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.30 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Nu marchează ambele (NG) are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 0–1 (16,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 18.01.26 | CF Montanesa – Cerdanyola Del Valles | 0–1 | 1–1 |
| 07.09.25 | Cerdanyola Del Valles – CF Montanesa | 0–1 | 0–1 |
| 04.05.25 | Cerdanyola Del Valles – CF Montanesa | 1–0 | 3–1 |
| 22.12.24 | CF Montanesa – Cerdanyola Del Valles | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cerdanyola Del Valles – CF Montanesa?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cerdanyola Del Valles – CF Montanesa?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cerdanyola Del Valles – CF Montanesa?
Cotele 1X2 sunt 2.87 / 3.10 / 2.30. Fără marjă, asta înseamnă 32% pentru Cerdanyola Del Valles, 29% egal și 39% pentru CF Montanesa, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Cerdanyola Del Valles – CF Montanesa?
Modelul nostru estimează 2,00 goluri (0,80 pentru Cerdanyola Del Valles, 1,20 pentru CF Montanesa). Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 38%, iar cel mai probabil scor este 0–1.