CDEF Logrono (F) – Granada (F)
Ultimele 5 / 5: CDEF Logrono (F) marchează 0.6 și primește 1.4. Granada (F) 0.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 30% · Oaspete 33%
Goluri / meci
0.6 + 0.8
Peste 2.5
2.05 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.82 · Nu 1.88
Analiză CDEF Logrono (F) – Granada (F)
CDEF Logrono (F) o primește pe Granada (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Primera Division (F) (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CDEF Logrono (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 7 goluri primite (0,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Granada (F) are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Granada (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, CDEF Logrono (F) a câștigat 0, Granada (F) a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 17.01.2026, s-a terminat Granada (F) 1–0 CDEF Logrono (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.42 / 3.10 / 2.80. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 38% pentru CDEF Logrono (F), 30% pentru egal și 33% pentru Granada (F). Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.68, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.82 și Nu la 1.88.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 1,10) și cele deduse din cote (1,29 – 1,19) și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru CDEF Logrono (F) și 1,14 pentru Granada (F), adică 2,24 în total. Cu aceste valori, CDEF Logrono (F) câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Granada (F) câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,3%.
| Indicator | CDEF Logrono (F) | Granada (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 40% | 20% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 1,14 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 36% |
Goluri estimate
1,10 – 1,14 · total 2,24
1X2 model
35% · 29% · 36%
Peste 2.5 model
39% · cotă corectă 2.56
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 61% · Peste 2.5: 39% · total goluri în 90 de minute
| CDEF Logron. ↓ / Granada (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,6 | 12,1 | 6,9 | 2,6 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 11,7 | 13,3 | 7,6 | 2,9 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 6,4 | 7,3 | 4,2 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 2,4 | 2,7 | 1,5 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,6 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CDEF Logrono (F), coloane = goluri Granada (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: CDEF Logrono (F) 35%, egal 29%, Granada (F) 36%. Sub 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.68 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.01.26 | Granada (F) – CDEF Logrono (F) | 1–0 | 1–0 |
| 05.10.25 | CDEF Logrono (F) – Granada (F) | 0–1 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CDEF Logrono (F) – Granada (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CDEF Logrono (F) – Granada (F)?
Meciul face parte din Primera Division (F) (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CDEF Logrono (F) – Granada (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.42 / 3.10 / 2.80. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru CDEF Logrono (F), 30% egal și 33% pentru Granada (F), deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în CDEF Logrono (F) – Granada (F)?
Modelul nostru estimează 2,24 goluri (1,10 pentru CDEF Logrono (F), 1,14 pentru Granada (F)). Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–1.