Sâmbătă17 octombrie
Live 145 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

CD Utrera – Cordoba B

CD Utrera
VVVVV
13:00 Duminică, 18 octombrie
Cordoba B
EÎÎÎE
11.97 X3.10 23.55
1X1.21 X21.66 121.27

Ultimele 5 / 5: CD Utrera marchează 1.6 și primește 0.4. Cordoba B 0.6 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 46% · Egal 29% · Oaspete 25%

Goluri / meci

1.6 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 40% / 40%

GG

—

Analiză CD Utrera – Cordoba B

CD Utrera o primește pe Cordoba B duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

CD Utrera are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 2 goluri primite (1,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Cordoba B are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 8 goluri primite (0,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, CD Utrera stă mai bine, cu o diferență de 2,60 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, CD Utrera a câștigat 0, Cordoba B a câștigat 2, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 5. Ultima întâlnire, pe 08.03.2026, s-a terminat CD Utrera 1–1 Cordoba B.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.10 / 3.55. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 46% pentru CD Utrera, 29% pentru egal și 25% pentru Cordoba B. Favorită e CD Utrera.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru CD Utrera și 0,50 pentru Cordoba B, adică 2,10 în total. Cu aceste valori, CD Utrera câștigă în 65% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Cordoba B câștigă în 11%. Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 31%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 19,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 19 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorCD UtreraCordoba B
Meciuri analizate55
V-E-Î5-0-00-2-3
Puncte / meci3,000,40
Goluri marcate (medie)8 (1,6)3 (0,6)
Goluri primite (medie)2 (0,4)8 (1,6)
% Peste 2.540%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (5 meciuri)02
Goluri estimate (model)1,600,50
Șanse de victorie (model)65%11%

Goluri estimate

1,60 – 0,50 · total 2,10

1X2 model

65% · 24% · 11%

Peste 2.5 model

35% · cotă corectă 2.86

GG model

31% · cotă corectă 3.23

Distribuția golurilor
12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Sub 2.5: 65% · Peste 2.5: 35% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
CD Utrera ↓ / Cordoba B →012345
0 12,2 6,1 1,5 0,3 0,0 0,0
1 19,6 9,8 2,4 0,4 0,1 0,0
2 15,7 7,8 2,0 0,3 0,0 0,0
3 8,4 4,2 1,0 0,2 0,0 0,0
4 3,3 1,7 0,4 0,1 0,0 0,0
5 1,1 0,5 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Utrera, coloane = goluri Cordoba B.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Cordoba B. Cordoba B primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie CD Utrera are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.97 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54). Nu marchează ambele (NG) are 69% în model (cotă corectă 1.45). Scorul cel mai probabil: 1–0 (19,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
0.6
0.4
Primite / meci
1.6
100%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe CD Utrera – Cordoba B?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă CD Utrera – Cordoba B?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre CD Utrera – Cordoba B?

Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.10 / 3.55. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru CD Utrera, 29% egal și 25% pentru Cordoba B, cu CD Utrera favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în CD Utrera – Cordoba B?

Modelul nostru estimează 2,10 goluri (1,60 pentru CD Utrera, 0,50 pentru Cordoba B). Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 31%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
13:00
Levante B – SC Torrevieja CF 1.406.30
17.10
16:45
Valle de Egues – CD Huarte 2.152.95