Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

CD Marino – Estrella CF

CD Marino
ÎVEVÎ
14:00 Duminică, 18 octombrie
Estrella CF
VÎEÎV
11.56 X3.70 25.00
1X1.10 X22.15 121.19

Ultimele 5 / 5: CD Marino marchează 2.6 și primește 1.6. Estrella CF 1.4 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 58% · Egal 24% · Oaspete 18%

Goluri / meci

2.6 + 1.4

Peste 2.5

— · forma 100% / 60%

GG

—

Analiză CD Marino – Estrella CF

CD Marino o primește pe Estrella CF duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

CD Marino are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 8 goluri primite (2,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Estrella CF are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, CD Marino a câștigat 1, Estrella CF a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 12.04.2025, s-a terminat Estrella CF 2–2 CD Marino.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.56 / 3.70 / 5.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 58% pentru CD Marino, 24% pentru egal și 18% pentru Estrella CF. Favorită e CD Marino.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru CD Marino și 1,50 pentru Estrella CF, adică 3,70 în total. Cu aceste valori, CD Marino câștigă în 54% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Estrella CF câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,0%.

Statistici-cheie
IndicatorCD MarinoEstrella CF
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-22-1-2
Puncte / meci1,401,40
Goluri marcate (medie)13 (2,6)7 (1,4)
Goluri primite (medie)8 (1,6)9 (1,8)
% Peste 2.5100%60%
% GG100%60%
Victorii H2H (2 meciuri)10
Goluri estimate (model)2,201,50
Șanse de victorie (model)54%26%

Goluri estimate

2,20 – 1,50 · total 3,70

1X2 model

54% · 20% · 26%

Peste 2.5 model

71% · cotă corectă 1.41

GG model

69% · cotă corectă 1.45

Distribuția golurilor
3%0
9%1
17%2
21%3
19%4
31%5+

Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
CD Marino ↓ / Estrella CF →012345
0 2,5 3,7 2,8 1,4 0,5 0,2
1 5,4 8,2 6,1 3,1 1,1 0,3
2 6,0 9,0 6,7 3,4 1,3 0,4
3 4,4 6,6 4,9 2,5 0,9 0,3
4 2,4 3,6 2,7 1,4 0,5 0,2
5 1,1 1,6 1,2 0,6 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Marino, coloane = goluri Estrella CF.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: CD Marino. CD Marino primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Estrella CF. Estrella CF primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie CD Marino are 54% în model (cotă corectă 1.85), dar cota 1.56 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41). Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
1.4
1.6
Primite / meci
1.8
40%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
60%
100%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe CD Marino – Estrella CF?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă CD Marino – Estrella CF?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre CD Marino – Estrella CF?

Cotele 1X2 sunt 1.56 / 3.70 / 5.00. Fără marjă, asta înseamnă 58% pentru CD Marino, 24% egal și 18% pentru Estrella CF, cu CD Marino favorită la cota 1.56.

Câte goluri se așteaptă în CD Marino – Estrella CF?

Modelul nostru estimează 3,70 goluri (2,20 pentru CD Marino, 1,50 pentru Estrella CF). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
16:45
Valle de Egues – CD Huarte 2.152.95
17.10
17:30
Pasaia KE – SD Beasain 2.502.65
17.10
18:00
Alaves C – SD Leioa 2.173.05
17.10
18:00
Fuenlabrada – Pozuelo Alarcon 1.684.55
17.10
18:00
Mexico FC SAD – Real Aranjuez 1.833.85