CD Lealtad – Caudal Deportivo
Ultimele 5 / 5: CD Lealtad marchează 1.0 și primește 0.8. Caudal Deportivo 1.2 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 29% · Oaspete 38%
Goluri / meci
1.0 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 20% / 40%
GG
—
Analiză CD Lealtad – Caudal Deportivo
CD Lealtad o primește pe Caudal Deportivo duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CD Lealtad are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 4 goluri primite (1,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Caudal Deportivo are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, CD Lealtad a câștigat 1, Caudal Deportivo a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 25.05.2025, s-a terminat Caudal Deportivo 1–3 CD Lealtad.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.72 / 3.15 / 2.35. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 33% pentru CD Lealtad, 29% pentru egal și 38% pentru Caudal Deportivo. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru CD Lealtad și 1,00 pentru Caudal Deportivo, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, CD Lealtad câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Caudal Deportivo câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CD Lealtad | Caudal Deportivo |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 20% | 40% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,20 | 1,00 |
| Șanse de victorie (model) | 41% | 30% |
Goluri estimate
1,20 – 1,00 · total 2,20
1X2 model
41% · 29% · 30%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
44% · cotă corectă 2.27
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| CD Lealtad ↓ / Caudal Depo. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,1 | 11,1 | 5,5 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 13,3 | 13,3 | 6,6 | 2,2 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 8,0 | 8,0 | 4,0 | 1,3 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 3,2 | 3,2 | 1,6 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 1,0 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Lealtad, coloane = goluri Caudal Deportivo.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.51 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.05.25 | Caudal Deportivo – CD Lealtad | 1–2 | 1–3 |
| 18.05.25 | CD Lealtad – Caudal Deportivo | 1–1 | 1–2 |
| 09.03.25 | CD Lealtad – Caudal Deportivo | 0–0 | 0–0 |
| 27.10.24 | Caudal Deportivo – CD Lealtad | 0–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CD Lealtad – Caudal Deportivo?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CD Lealtad – Caudal Deportivo?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CD Lealtad – Caudal Deportivo?
Cotele 1X2 sunt 2.72 / 3.15 / 2.35. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru CD Lealtad, 29% egal și 38% pentru Caudal Deportivo, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în CD Lealtad – Caudal Deportivo?
Modelul nostru estimează 2,20 goluri (1,20 pentru CD Lealtad, 1,00 pentru Caudal Deportivo). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 1–0.