Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

CD Alhaurino – Arenas Armilla

CD Alhaurino
VÎÎVÎ
13:15 Duminică, 18 octombrie
Arenas Armilla
VVEEV
13.00 X2.92 22.32
1X1.60 X21.24 121.27

Ultimele 5 / 5: CD Alhaurino marchează 1.0 și primește 1.4. Arenas Armilla 2.2 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 30% · Egal 31% · Oaspete 39%

Goluri / meci

1.0 + 2.2

Peste 2.5

— · forma 40% / 40%

GG

—

Analiză CD Alhaurino – Arenas Armilla

CD Alhaurino o primește pe Arenas Armilla duminică, 18 octombrie, ora 13:15 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

CD Alhaurino are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Arenas Armilla are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Arenas Armilla stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, CD Alhaurino a câștigat 1, Arenas Armilla a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 0,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 03.05.2026, s-a terminat Arenas Armilla 0–1 CD Alhaurino.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.00 / 2.92 / 2.32. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 30% pentru CD Alhaurino, 31% pentru egal și 39% pentru Arenas Armilla. Favorită e Arenas Armilla.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru CD Alhaurino și 1,80 pentru Arenas Armilla, adică 2,80 în total. Cu aceste valori, CD Alhaurino câștigă în 21% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Arenas Armilla câștigă în 56%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 10,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorCD AlhaurinoArenas Armilla
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-2-0
Puncte / meci1,202,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)11 (2,2)
Goluri primite (medie)7 (1,4)5 (1,0)
% Peste 2.540%40%
% GG40%60%
Victorii H2H (2 meciuri)10
Goluri estimate (model)1,001,80
Șanse de victorie (model)21%56%

Goluri estimate

1,00 – 1,80 · total 2,80

1X2 model

21% · 23% · 56%

Peste 2.5 model

53% · cotă corectă 1.89

GG model

53% · cotă corectă 1.89

Distribuția golurilor
6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
CD Alhaurino ↓ / Arenas Armi. →012345
0 6,1 10,9 9,9 5,9 2,7 1,0
1 6,1 10,9 9,9 5,9 2,7 1,0
2 3,0 5,5 4,9 3,0 1,3 0,5
3 1,0 1,8 1,6 1,0 0,4 0,2
4 0,3 0,5 0,4 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Alhaurino, coloane = goluri Arenas Armilla.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Arenas Armilla are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 2.32 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 0–1 (10,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
2.2
1.4
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
40%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe CD Alhaurino – Arenas Armilla?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă CD Alhaurino – Arenas Armilla?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre CD Alhaurino – Arenas Armilla?

Cotele 1X2 sunt 3.00 / 2.92 / 2.32. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru CD Alhaurino, 31% egal și 39% pentru Arenas Armilla, cu Arenas Armilla favorită la cota 2.32.

Câte goluri se așteaptă în CD Alhaurino – Arenas Armilla?

Modelul nostru estimează 2,80 goluri (1,00 pentru CD Alhaurino, 1,80 pentru Arenas Armilla). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
16:45
Valle de Egues – CD Huarte 2.152.95
17.10
17:30
Pasaia KE – SD Beasain 2.502.65
17.10
18:00
Alaves C – SD Leioa 2.173.05
17.10
18:00
Fuenlabrada – Pozuelo Alarcon 1.684.55
17.10
18:00
Mexico FC SAD – Real Aranjuez 1.833.85