Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19
Carl Zeiss Jena U19 – Union Berlin U19
Ultimele 5 / 5: Carl Zeiss Jena U19 marchează 1.6 și primește 2.2. Union Berlin U19 3.6 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 19% · Egal 18% · Oaspete 62%
Goluri / meci
1.6 + 3.6
Peste 2.5
— · forma 100% / 100%
GG
Da 1.32 · Nu 3.10
Analiză Carl Zeiss Jena U19 – Union Berlin U19
Carl Zeiss Jena U19 o primește pe Union Berlin U19 duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Carl Zeiss Jena U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 11 goluri primite (1,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Union Berlin U19 are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 18 goluri marcate și 5 goluri primite (3,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Union Berlin U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Carl Zeiss Jena U19 a câștigat 0, Union Berlin U19 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 09.08.2026, s-a terminat Union Berlin U19 1–1 Carl Zeiss Jena U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.65 / 4.90 / 1.44. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 19% pentru Carl Zeiss Jena U19, 18% pentru egal și 62% pentru Union Berlin U19. Favorită e Union Berlin U19. Pentru GG, Da e la 1.32 și Nu la 3.10.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru Carl Zeiss Jena U19 și 2,90 pentru Union Berlin U19, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Carl Zeiss Jena U19 câștigă în 15% din cazuri, egalul iese în 15%, iar Union Berlin U19 câștigă în 70%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,2%.
| Indicator | Carl Zeiss Jena U19 | Union Berlin U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 5-0-0 |
| Puncte / meci | 1,80 | 3,00 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 18 (3,6) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 100% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 2,90 |
| Șanse de victorie (model) | 15% | 70% |
Goluri estimate
1,30 – 2,90 · total 4,20
1X2 model
15% · 15% · 70%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| Carl Zeiss . ↓ / Union Berli. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,5 | 4,3 | 6,3 | 6,1 | 4,4 | 2,6 |
| 1 | 1,9 | 5,7 | 8,2 | 7,9 | 5,7 | 3,3 |
| 2 | 1,3 | 3,7 | 5,3 | 5,2 | 3,7 | 2,2 |
| 3 | 0,5 | 1,6 | 2,3 | 2,2 | 1,6 | 0,9 |
| 4 | 0,2 | 0,5 | 0,8 | 0,7 | 0,5 | 0,3 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Carl Zeiss Jena U19, coloane = goluri Union Berlin U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Carl Zeiss Jena U19. Carl Zeiss Jena U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Union Berlin U19 are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.44 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.32 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.08.26 | Union Berlin U19 – Carl Zeiss Jena U19 | 1–0 | 1–1 |
| 11.05.24 | Carl Zeiss Jena U19 – Union Berlin U19 | 0–0 | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Carl Zeiss Jena U19 – Union Berlin U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Carl Zeiss Jena U19 – Union Berlin U19?
Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Carl Zeiss Jena U19 – Union Berlin U19?
Cotele 1X2 sunt 4.65 / 4.90 / 1.44. Fără marjă, asta înseamnă 19% pentru Carl Zeiss Jena U19, 18% egal și 62% pentru Union Berlin U19, cu Union Berlin U19 favorită la cota 1.44.
Câte goluri se așteaptă în Carl Zeiss Jena U19 – Union Berlin U19?
Modelul nostru estimează 4,20 goluri (1,30 pentru Carl Zeiss Jena U19, 2,90 pentru Union Berlin U19). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–2.