Atletico Malagueno – Churriana de la Vega CF
Ultimele 5 / 5: Atletico Malagueno marchează 2.4 și primește 1.0. Churriana de la Vega CF 2.4 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 26% · Oaspete 20%
Goluri / meci
2.4 + 2.4
Peste 2.5
1.87 · forma 60% / 100%
GG
Da 1.85 · Nu 1.85
Analiză Atletico Malagueno – Churriana de la Vega CF
Atletico Malagueno o primește pe Churriana de la Vega CF duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Atletico Malagueno are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 5 goluri primite (2,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Churriana de la Vega CF are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 8 goluri primite (2,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.65 / 3.50 / 4.50. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 54% pentru Atletico Malagueno, 26% pentru egal și 20% pentru Churriana de la Vega CF. Favorită e Atletico Malagueno. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.87 și sub 2.5 la 1.83, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.85.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,70) și cele deduse din cote (1,71 – 0,95) și ajunge la 1,85 goluri estimate pentru Atletico Malagueno și 1,32 pentru Churriana de la Vega CF, adică 3,17 în total. Cu aceste valori, Atletico Malagueno câștigă în 50% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Churriana de la Vega CF câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,3%.
| Indicator | Atletico Malagueno | Churriana de la Vega CF |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 100% |
| % GG | 60% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,85 | 1,32 |
| Șanse de victorie (model) | 50% | 27% |
Goluri estimate
1,85 – 1,32 · total 3,17
1X2 model
50% · 23% · 27%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Atletico Ma. ↓ / Churriana d. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,2 | 5,5 | 3,7 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 7,8 | 10,3 | 6,8 | 3,0 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 7,2 | 9,5 | 6,3 | 2,8 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 4,4 | 5,9 | 3,9 | 1,7 | 0,6 | 0,1 |
| 4 | 2,1 | 2,7 | 1,8 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,8 | 1,0 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Atletico Malagueno, coloane = goluri Churriana de la Vega CF.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Churriana de la Vega CF. Churriana de la Vega CF primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,70 goluri, cotele doar 2,65. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Atletico Malagueno are 50% în model (cotă corectă 2.00), dar cota 1.65 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.87 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.85 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Atletico Malagueno – Churriana de la Vega CF?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Atletico Malagueno – Churriana de la Vega CF?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Atletico Malagueno – Churriana de la Vega CF?
Cotele 1X2 sunt 1.65 / 3.50 / 4.50. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Atletico Malagueno, 26% egal și 20% pentru Churriana de la Vega CF, cu Atletico Malagueno favorită la cota 1.65.
Câte goluri se așteaptă în Atletico Malagueno – Churriana de la Vega CF?
Modelul nostru estimează 3,17 goluri (1,85 pentru Atletico Malagueno, 1,32 pentru Churriana de la Vega CF). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.