Austria Am. · Niederosterreich, 1. Landesliga
ASV Hohenau – Sku Amstetten Amateure
Ultimele 5 / 5: ASV Hohenau marchează 1.4 și primește 0.8. Sku Amstetten Amateure 1.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 64% · Egal 19% · Oaspete 16%
Goluri / meci
1.4 + 1.2
Peste 2.5
1.38 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.59 · Nu 2.22
După meci: ASV Hohenau 2–1 Sku Amstetten Amateure
Meciul s-a terminat ASV Hohenau 2–1 Sku Amstetten Amateure (pauză 0–1). Înainte de start, modelul dădea 60% pentru victoria lui ASV Hohenau, iar cotele fără marjă 64%. Rezultatul a fost cel mai probabil dintre cele trei.
S-au marcat 3 goluri, față de 3,04 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 2–1 avea 9,9% în modelul de dinainte de meci.
Analiza de dinainte de meci
ASV Hohenau – Sku Amstetten Amateure, sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:00, în Niederosterreich, 1. Landesliga (Austria Am.). Textul de aici e analiza de dinainte de meci, făcută doar din datele disponibile înainte de start: forma recentă, întâlnirile directe, cotele de închidere și estimarea modelului. Rezultatul și comparația cu modelul sunt separat, în comentariul de după meci.
ASV Hohenau are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 4 goluri primite (1,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Sku Amstetten Amateure are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 10 goluri primite (1,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, ASV Hohenau stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.39 / 4.70 / 5.45. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 64% pentru ASV Hohenau, 19% pentru egal și 16% pentru Sku Amstetten Amateure. Favorită e ASV Hohenau. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.38 și sub 2.5 la 2.65, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.59 și Nu la 2.22.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,00) și cele deduse din cote (2,30 – 1,08) și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru ASV Hohenau și 1,04 pentru Sku Amstetten Amateure, adică 3,04 în total. Cu aceste valori, ASV Hohenau câștigă în 60% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Sku Amstetten Amateure câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,9%.
| Indicator | ASV Hohenau | Sku Amstetten Amateure |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 60% | 100% |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 1,04 |
| Șanse de victorie (model) | 60% | 19% |
Goluri estimate
2,00 – 1,04 · total 3,04
1X2 model
60% · 21% · 19%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| ASV Hohenau ↓ / Sku Amstett. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,8 | 5,0 | 2,6 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 9,6 | 9,9 | 5,2 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 9,6 | 9,9 | 5,2 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 6,4 | 6,6 | 3,4 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 3,2 | 3,3 | 1,7 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,3 | 1,3 | 0,7 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri ASV Hohenau, coloane = goluri Sku Amstetten Amateure.
Factori de risc (înainte de meci)
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Sku Amstetten Amateure. Sku Amstetten Amateure primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,70 goluri, cotele doar 3,39. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdictul de dinainte de meci
Victorie ASV Hohenau are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
Când s-a jucat ASV Hohenau – Sku Amstetten Amateure?
Meciul s-a jucat sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:00 (ora României) și s-a terminat 2–1. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă ASV Hohenau – Sku Amstetten Amateure?
Meciul face parte din Niederosterreich, 1. Landesliga (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre ASV Hohenau – Sku Amstetten Amateure?
Cotele 1X2 sunt 1.39 / 4.70 / 5.45. Fără marjă, asta înseamnă 64% pentru ASV Hohenau, 19% egal și 16% pentru Sku Amstetten Amateure, cu ASV Hohenau favorită la cota 1.39.
Câte goluri se așteaptă în ASV Hohenau – Sku Amstetten Amateure?
Modelul nostru estimează 3,04 goluri (2,00 pentru ASV Hohenau, 1,04 pentru Sku Amstetten Amateure). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.