Austria Am. · Niederosterreich, 1. Landesliga
Wiener Neustadt – SC Retz
Ultimele 5 / 5: Wiener Neustadt marchează 1.8 și primește 0.4. SC Retz 2.0 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 23% · Oaspete 27%
Goluri / meci
1.8 + 2.0
Peste 2.5
— · forma 20% / 80%
GG
—
Analiză Wiener Neustadt – SC Retz
Wiener Neustadt o primește pe SC Retz duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Niederosterreich, 1. Landesliga (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Wiener Neustadt are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 2 goluri primite (1,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. SC Retz are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.85 / 3.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 49% pentru Wiener Neustadt, 23% pentru egal și 27% pentru SC Retz. Favorită e Wiener Neustadt.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Wiener Neustadt și 1,20 pentru SC Retz, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Wiener Neustadt câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 24%, iar SC Retz câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,2%.
| Indicator | Wiener Neustadt | SC Retz |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 2,20 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 20% | 80% |
| % GG | 40% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 1,20 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 27% |
Goluri estimate
1,70 – 1,20 · total 2,90
1X2 model
49% · 24% · 27%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Wiener Neus. ↓ / SC Retz → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,5 | 6,6 | 4,0 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 9,4 | 11,2 | 6,7 | 2,7 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 8,0 | 9,5 | 5,7 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 4,5 | 5,4 | 3,2 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,9 | 2,3 | 1,4 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,7 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Wiener Neustadt, coloane = goluri SC Retz.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: SC Retz. SC Retz primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Wiener Neustadt – SC Retz?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Wiener Neustadt – SC Retz?
Meciul face parte din Niederosterreich, 1. Landesliga (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Wiener Neustadt – SC Retz?
Cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.85 / 3.30. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Wiener Neustadt, 23% egal și 27% pentru SC Retz, cu Wiener Neustadt favorită la cota 1.83.
Câte goluri se așteaptă în Wiener Neustadt – SC Retz?
Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,70 pentru Wiener Neustadt, 1,20 pentru SC Retz). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.