Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

Astur CF – Condal Club

Astur CF
EEEÎÎ
13:00 Duminică, 18 octombrie
Condal Club
VEVEV
13.20 X3.05 22.15
1X1.40 X21.39 121.28

Ultimele 5 / 5: Astur CF marchează 1.0 și primește 1.4. Condal Club 1.8 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 28% · Egal 30% · Oaspete 42%

Goluri / meci

1.0 + 1.8

Peste 2.5

— · forma 60% / 40%

GG

—

Analiză Astur CF – Condal Club

Astur CF o primește pe Condal Club duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Astur CF are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Condal Club are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 2 goluri primite (1,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Condal Club stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.05 / 2.15. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 28% pentru Astur CF, 30% pentru egal și 42% pentru Condal Club. Favorită e Condal Club.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,70 goluri estimate pentru Astur CF și 1,60 pentru Condal Club, adică 2,30 în total. Cu aceste valori, Astur CF câștigă în 16% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Condal Club câștigă în 59%. Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 16,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorAstur CFCondal Club
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-23-2-0
Puncte / meci0,602,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)9 (1,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)2 (0,4)
% Peste 2.560%40%
% GG60%40%
Goluri estimate (model)0,701,60
Șanse de victorie (model)16%59%

Goluri estimate

0,70 – 1,60 · total 2,30

1X2 model

16% · 25% · 59%

Peste 2.5 model

40% · cotă corectă 2.50

GG model

40% · cotă corectă 2.50

Distribuția golurilor
10%0
23%1
27%2
20%3
12%4
8%5+

Sub 2.5: 60% · Peste 2.5: 40% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Astur CF ↓ / Condal Club →012345
0 10,0 16,0 12,8 6,8 2,7 0,9
1 7,0 11,2 9,0 4,8 1,9 0,6
2 2,5 3,9 3,1 1,7 0,7 0,2
3 0,6 0,9 0,7 0,4 0,2 0,1
4 0,1 0,2 0,1 0,1 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Astur CF, coloane = goluri Condal Club.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Condal Club are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 2.15 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 60% în model (cotă corectă 1.67). Nu marchează ambele (NG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 0–1 (16,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.8
1.4
Primite / meci
0.4
0%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
40%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Astur CF – Condal Club?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Astur CF – Condal Club?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Astur CF – Condal Club?

Cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.05 / 2.15. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Astur CF, 30% egal și 42% pentru Condal Club, cu Condal Club favorită la cota 2.15.

Câte goluri se așteaptă în Astur CF – Condal Club?

Modelul nostru estimează 2,30 goluri (0,70 pentru Astur CF, 1,60 pentru Condal Club). Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
16:45
Valle de Egues – CD Huarte 2.152.95
17.10
17:30
Pasaia KE – SD Beasain 2.502.65
17.10
18:00
Alaves C – SD Leioa 2.173.05
17.10
18:00
Fuenlabrada – Pozuelo Alarcon 1.684.55
17.10
18:00
Mexico FC SAD – Real Aranjuez 1.833.85