Almazan – Burgos Promesas
Ultimele 5 / 5: Almazan marchează 1.6 și primește 2.2. Burgos Promesas 1.8 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 32% · Egal 30% · Oaspete 38%
Goluri / meci
1.6 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Almazan – Burgos Promesas
Almazan o primește pe Burgos Promesas duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Almazan are un bilanț de 0-4-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 11 goluri primite (1,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Burgos Promesas are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 2 goluri primite (1,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Burgos Promesas stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Almazan a câștigat 1, Burgos Promesas a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 26.04.2025, s-a terminat Almazan 0–1 Burgos Promesas.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.80 / 3.05 / 2.37. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 32% pentru Almazan, 30% pentru egal și 38% pentru Burgos Promesas. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru Almazan și 2,00 pentru Burgos Promesas, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Almazan câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Burgos Promesas câștigă în 61%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 10,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Almazan | Burgos Promesas |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-4-1 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 0,80 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 100% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,00 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 18% | 61% |
Goluri estimate
1,00 – 2,00 · total 3,00
1X2 model
18% · 21% · 61%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Almazan ↓ / Burgos Prom. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 10,0 | 10,0 | 6,6 | 3,3 | 1,3 |
| 1 | 5,0 | 10,0 | 10,0 | 6,6 | 3,3 | 1,3 |
| 2 | 2,5 | 5,0 | 5,0 | 3,3 | 1,7 | 0,7 |
| 3 | 0,8 | 1,7 | 1,7 | 1,1 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Almazan, coloane = goluri Burgos Promesas.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Almazan. Almazan primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 3,00 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Burgos Promesas are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 2.37 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 0–1 (10,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 26.04.25 | Almazan – Burgos Promesas | 0–0 | 0–1 |
| 14.12.24 | Burgos Promesas – Almazan | 0–1 | 1–1 |
| 14.04.24 | Almazan – Burgos Promesas | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Almazan – Burgos Promesas?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Almazan – Burgos Promesas?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Almazan – Burgos Promesas?
Cotele 1X2 sunt 2.80 / 3.05 / 2.37. Fără marjă, asta înseamnă 32% pentru Almazan, 30% egal și 38% pentru Burgos Promesas, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Almazan – Burgos Promesas?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,00 pentru Almazan, 2,00 pentru Burgos Promesas). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 0–1.