Aguilas FC B – Ucam Murcia B
Ultimele 5 / 5: Aguilas FC B marchează 1.2 și primește 0.8. Ucam Murcia B 2.4 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 29% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.2 + 2.4
Peste 2.5
1.90 · forma 20% / 60%
GG
Da 1.71 · Nu 2.02
Analiză Aguilas FC B – Ucam Murcia B
Aguilas FC B o primește pe Ucam Murcia B duminică, 18 octombrie, ora 13:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Aguilas FC B are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Ucam Murcia B are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 5 goluri primite (2,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Aguilas FC B a câștigat 1, Ucam Murcia B a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 10.05.2026, s-a terminat Aguilas FC B 2–2 Ucam Murcia B.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.10 / 2.77. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 38% pentru Aguilas FC B, 29% pentru egal și 33% pentru Ucam Murcia B. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.71 și Nu la 2.02.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,60) și cele deduse din cote (1,37 – 1,25) și ajunge la 1,23 goluri estimate pentru Aguilas FC B și 1,43 pentru Ucam Murcia B, adică 2,66 în total. Cu aceste valori, Aguilas FC B câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Ucam Murcia B câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,3%.
| Indicator | Aguilas FC B | Ucam Murcia B |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-4-0 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 20% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,23 | 1,43 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 42% |
Goluri estimate
1,23 – 1,43 · total 2,66
1X2 model
32% · 26% · 42%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Aguilas FC B ↓ / Ucam Murcia. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,0 | 10,0 | 7,2 | 3,4 | 1,2 | 0,3 |
| 1 | 8,6 | 12,3 | 8,8 | 4,2 | 1,5 | 0,4 |
| 2 | 5,3 | 7,6 | 5,4 | 2,6 | 0,9 | 0,3 |
| 3 | 2,2 | 3,1 | 2,2 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,7 | 1,0 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Aguilas FC B, coloane = goluri Ucam Murcia B.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 10.05.26 | Aguilas FC B – Ucam Murcia B | 1–2 | 2–2 |
| 11.01.26 | Ucam Murcia B – Aguilas FC B | 0–0 | 1–1 |
| 23.02.25 | Aguilas FC B – Ucam Murcia B | 1–0 | 3–0 |
| 13.10.24 | Ucam Murcia B – Aguilas FC B | 2–1 | 3–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Aguilas FC B – Ucam Murcia B?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Aguilas FC B – Ucam Murcia B?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Aguilas FC B – Ucam Murcia B?
Cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.10 / 2.77. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru Aguilas FC B, 29% egal și 33% pentru Ucam Murcia B, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Aguilas FC B – Ucam Murcia B?
Modelul nostru estimează 2,66 goluri (1,23 pentru Aguilas FC B, 1,43 pentru Ucam Murcia B). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.