Sâmbătă17 octombrie
Live 55 Pune pont

SpaniaSpania · U19 Division de Honor Juvenil

AD Huracan U19 – Arucas CF U19

AD Huracan U19
VVÎVV
12:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Arucas CF U19
ÎVEÎV
11.80 X3.60 23.60
1X1.20 X21.80 121.21

Ultimele 5 / 5: AD Huracan U19 marchează 2.2 și primește 0.8. Arucas CF U19 2.2 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 50% · Egal 25% · Oaspete 25%

Goluri / meci

2.2 + 2.2

Peste 2.5

1.45 · forma 60% / 80%

GG

Da 1.45 · Nu 2.55

Analiză AD Huracan U19 – Arucas CF U19

AD Huracan U19 o primește pe Arucas CF U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:30 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

AD Huracan U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 4 goluri primite (2,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Arucas CF U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 14 goluri primite (2,2 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, AD Huracan U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, AD Huracan U19 a câștigat 0, Arucas CF U19 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 24.01.2026, s-a terminat AD Huracan U19 0–1 Arucas CF U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.80 / 3.60 / 3.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 50% pentru AD Huracan U19, 25% pentru egal și 25% pentru Arucas CF U19. Favorită e AD Huracan U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.45 și sub 2.5 la 2.47, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.45 și Nu la 2.55.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,50 – 1,50) și cele deduse din cote (1,92 – 1,33) și ajunge la 2,21 goluri estimate pentru AD Huracan U19 și 1,41 pentru Arucas CF U19, adică 3,62 în total. Cu aceste valori, AD Huracan U19 câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Arucas CF U19 câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,2%.

Statistici-cheie
IndicatorAD Huracan U19Arucas CF U19
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-12-1-2
Puncte / meci2,401,40
Goluri marcate (medie)11 (2,2)11 (2,2)
Goluri primite (medie)4 (0,8)14 (2,8)
% Peste 2.560%80%
% GG60%80%
Victorii H2H (2 meciuri)02
Goluri estimate (model)2,211,41
Șanse de victorie (model)56%24%

Goluri estimate

2,21 – 1,41 · total 3,62

1X2 model

56% · 20% · 24%

Peste 2.5 model

70% · cotă corectă 1.43

GG model

67% · cotă corectă 1.49

Distribuția golurilor
3%0
10%1
17%2
21%3
19%4
30%5+

Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
AD Huracan . ↓ / Arucas CF U. →012345
0 2,7 3,8 2,7 1,3 0,4 0,1
1 5,9 8,3 5,9 2,8 1,0 0,3
2 6,5 9,2 6,5 3,1 1,1 0,3
3 4,8 6,8 4,8 2,3 0,8 0,2
4 2,7 3,8 2,6 1,2 0,4 0,1
5 1,2 1,7 1,2 0,5 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri AD Huracan U19, coloane = goluri Arucas CF U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Arucas CF U19. Arucas CF U19 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,00 goluri, cotele doar 3,25. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie AD Huracan U19 are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.45 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.45 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,2%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.55, pentru care modelul calculează 33%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
2.2
0.8
Primite / meci
2.8
80%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
80%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe AD Huracan U19 – Arucas CF U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă AD Huracan U19 – Arucas CF U19?

Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre AD Huracan U19 – Arucas CF U19?

Cotele 1X2 sunt 1.80 / 3.60 / 3.60. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru AD Huracan U19, 25% egal și 25% pentru Arucas CF U19, cu AD Huracan U19 favorită la cota 1.80.

Câte goluri se așteaptă în AD Huracan U19 – Arucas CF U19?

Modelul nostru estimează 3,62 goluri (2,21 pentru AD Huracan U19, 1,41 pentru Arucas CF U19). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din U19 Division de Honor Juvenil
17.10
13:00
Eibar U19 – Alaves Youth U19 2.702.25