Sâmbătă17 octombrie
Live 28 Pune pont

ItaliaItalia · Serie C

AC Ospitaletto – Pergolettese

AC Ospitaletto
VEVÎE
18:30 Duminică, 18 octombrie
Pergolettese
VEEEE
11.83 X3.25 24.20
1X1.16 X21.88 121.27

Ultimele 5 / 5: AC Ospitaletto marchează 1.2 și primește 0.8. Pergolettese 0.8 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 50% · Egal 28% · Oaspete 22%

Goluri / meci

1.2 + 0.8

Peste 2.5

2.07 · forma 20% / 40%

GG

Da 1.97 · Nu 1.75

Analiză AC Ospitaletto – Pergolettese

AC Ospitaletto o primește pe Pergolettese duminică, 18 octombrie, ora 18:30 (ora României), în Serie C (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

AC Ospitaletto are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pergolettese are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, AC Ospitaletto a câștigat 0, Pergolettese a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 25.01.2026, s-a terminat Pergolettese 1–0 AC Ospitaletto.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.25 / 4.20. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 50% pentru AC Ospitaletto, 28% pentru egal și 22% pentru Pergolettese. Favorită e AC Ospitaletto. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.07 și sub 2.5 la 1.65, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.75.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 0,80) și cele deduse din cote (1,52 – 0,93) și ajunge la 1,21 goluri estimate pentru AC Ospitaletto și 0,86 pentru Pergolettese, adică 2,07 în total. Cu aceste valori, AC Ospitaletto câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 30%, iar Pergolettese câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 15,3%.

Statistici-cheie
IndicatorAC OspitalettoPergolettese
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-11-4-0
Puncte / meci1,601,40
Goluri marcate (medie)6 (1,2)4 (0,8)
Goluri primite (medie)4 (0,8)3 (0,6)
% Peste 2.520%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (3 meciuri)02
Goluri estimate (model)1,210,86
Șanse de victorie (model)44%26%

Goluri estimate

1,21 – 0,86 · total 2,07

1X2 model

44% · 30% · 26%

Peste 2.5 model

35% · cotă corectă 2.86

GG model

40% · cotă corectă 2.50

Distribuția golurilor
12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Sub 2.5: 65% · Peste 2.5: 35% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
AC Ospitale. ↓ / Pergolettese →012345
0 12,6 10,9 4,7 1,3 0,3 0,0
1 15,3 13,1 5,6 1,6 0,3 0,1
2 9,2 7,9 3,4 1,0 0,2 0,0
3 3,7 3,2 1,4 0,4 0,1 0,0
4 1,1 1,0 0,4 0,1 0,0 0,0
5 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri AC Ospitaletto, coloane = goluri Pergolettese.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,70 goluri, cotele doar 2,45. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.65 e peste ea, deci are valoare. Nu marchează ambele (NG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.75 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (15,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
0.8
0.8
Primite / meci
0.6
40%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe AC Ospitaletto – Pergolettese?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă AC Ospitaletto – Pergolettese?

Meciul face parte din Serie C (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre AC Ospitaletto – Pergolettese?

Cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.25 / 4.20. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru AC Ospitaletto, 28% egal și 22% pentru Pergolettese, cu AC Ospitaletto favorită la cota 1.83.

Câte goluri se așteaptă în AC Ospitaletto – Pergolettese?

Modelul nostru estimează 2,07 goluri (1,21 pentru AC Ospitaletto, 0,86 pentru Pergolettese). Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Serie C
17.10
15:30
Guidonia Montecelio – Forli 1.953.70
17.10
15:30
Vado – Sambenedettese 2.372.92
17.10
15:30
Inter Milano U23 – Monopoli 2.422.87
17.10
15:30
Carpi – Lumezzane 2.223.00
17.10
15:30
Pianese – Pineto 2.373.05
17.10
15:30
Reggiana – Torres 1903 1.744.40