Sâmbătă17 octombrie
Live 254 Pune pont

OlandaOlanda · Derde Divisie, Group A

VV UNA – UDI 19

VV UNA
ÎEEÎÎ
15:30 Duminică, 18 octombrie
UDI 19
VVÎÎE
13.35 X4.00 21.78
1X1.82 X21.23 121.17

Ultimele 5 / 5: VV UNA marchează 1.0 și primește 2.0. UDI 19 2.0 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 27% · Egal 23% · Oaspete 51%

Goluri / meci

1.0 + 2.0

Peste 2.5

— · forma 60% / 80%

GG

—

Analiză VV UNA – UDI 19

VV UNA o primește pe UDI 19 duminică, 18 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Derde Divisie, Group A (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

VV UNA are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 10 goluri primite (1,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. UDI 19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, UDI 19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, VV UNA a câștigat 1, UDI 19 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 16.05.2026, s-a terminat Udi 19 1–3 VV UNA.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.35 / 4.00 / 1.78. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 27% pentru VV UNA, 23% pentru egal și 51% pentru UDI 19. Favorită e UDI 19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru VV UNA și 2,00 pentru UDI 19, adică 3,30 în total. Cu aceste valori, VV UNA câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 21%, iar UDI 19 câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,6%.

Statistici-cheie
IndicatorVV UNAUDI 19
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-32-1-2
Puncte / meci0,401,40
Goluri marcate (medie)5 (1,0)10 (2,0)
Goluri primite (medie)10 (2,0)8 (1,6)
% Peste 2.560%80%
% GG80%40%
Victorii H2H (2 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,302,00
Șanse de victorie (model)25%54%

Goluri estimate

1,30 – 2,00 · total 3,30

1X2 model

25% · 21% · 54%

Peste 2.5 model

64% · cotă corectă 1.56

GG model

63% · cotă corectă 1.59

Distribuția golurilor
4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
VV UNA ↓ / UDI 19 →012345
0 3,7 7,4 7,4 4,9 2,5 1,0
1 4,8 9,6 9,6 6,4 3,2 1,3
2 3,1 6,2 6,2 4,2 2,1 0,8
3 1,4 2,7 2,7 1,8 0,9 0,4
4 0,4 0,9 0,9 0,6 0,3 0,1
5 0,1 0,2 0,2 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri VV UNA, coloane = goluri UDI 19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: VV UNA. VV UNA primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: UDI 19. UDI 19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie UDI 19 are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 1.78 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56). Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
2.0
2.0
Primite / meci
1.6
0%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
80%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe VV UNA – UDI 19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă VV UNA – UDI 19?

Meciul face parte din Derde Divisie, Group A (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre VV UNA – UDI 19?

Cotele 1X2 sunt 3.35 / 4.00 / 1.78. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru VV UNA, 23% egal și 51% pentru UDI 19, cu UDI 19 favorită la cota 1.78.

Câte goluri se așteaptă în VV UNA – UDI 19?

Modelul nostru estimează 3,30 goluri (1,30 pentru VV UNA, 2,00 pentru UDI 19). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Derde Divisie, Group A
17.10
19:00
Hoogeveen – ACV Assen 3.451.82
17.10
20:00
VV Gemert – Achilles Veen 1.614.20
18.10
15:00
EVV Echt – RBC Roosendaal 2.772.10
18.10
15:30
VV Goes – FC Lisse 3.701.70
11.10
15:30
Groene Ster – VV Goes 2–1
11.10
15:00
UDI 19 – Dongen 4–0