Olanda · Derde Divisie, Group A
VV Goes – FC Lisse
Ultimele 5 / 5: VV Goes marchează 1.8 și primește 1.8. FC Lisse 1.6 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 24% · Egal 23% · Oaspete 53%
Goluri / meci
1.8 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 100% / 20%
GG
—
Analiză VV Goes – FC Lisse
VV Goes o primește pe FC Lisse duminică, 18 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Derde Divisie, Group A (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
VV Goes are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. FC Lisse are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 4 goluri primite (1,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, VV Goes a câștigat 0, FC Lisse a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 19.04.2026, s-a terminat VV Goes 1–1 FC Lisse.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.70 / 3.90 / 1.70. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 24% pentru VV Goes, 23% pentru egal și 53% pentru FC Lisse. Favorită e FC Lisse.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru VV Goes și 1,70 pentru FC Lisse, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, VV Goes câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 24%, iar FC Lisse câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%.
| Indicator | VV Goes | FC Lisse |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,80 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 100% | 20% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 1,70 |
| Șanse de victorie (model) | 29% | 47% |
Goluri estimate
1,30 – 1,70 · total 3,00
1X2 model
29% · 24% · 47%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| VV Goes ↓ / FC Lisse → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 8,5 | 7,2 | 4,1 | 1,7 | 0,6 |
| 1 | 6,5 | 11,0 | 9,4 | 5,3 | 2,3 | 0,8 |
| 2 | 4,2 | 7,2 | 6,1 | 3,4 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 1,8 | 3,1 | 2,6 | 1,5 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,6 | 1,0 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri VV Goes, coloane = goluri FC Lisse.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: VV Goes. VV Goes primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.04.26 | VV Goes – FC Lisse | 0–0 | 1–1 |
| 15.11.25 | FC Lisse – VV Goes | 2–0 | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe VV Goes – FC Lisse?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă VV Goes – FC Lisse?
Meciul face parte din Derde Divisie, Group A (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre VV Goes – FC Lisse?
Cotele 1X2 sunt 3.70 / 3.90 / 1.70. Fără marjă, asta înseamnă 24% pentru VV Goes, 23% egal și 53% pentru FC Lisse, cu FC Lisse favorită la cota 1.70.
Câte goluri se așteaptă în VV Goes – FC Lisse?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,30 pentru VV Goes, 1,70 pentru FC Lisse). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.