Olanda · Derde Divisie, Group A
Hoogeveen – ACV Assen
Ultimele 5 / 5: Hoogeveen marchează 2.4 și primește 2.0. ACV Assen 2.4 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 23% · Oaspete 44%
Goluri / meci
2.4 + 2.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
—
Analiză Hoogeveen – ACV Assen
Hoogeveen o primește pe ACV Assen sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00 (ora României), în Derde Divisie, Group A (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hoogeveen are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 10 goluri primite (2,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. ACV Assen are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 8 goluri primite (2,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, ACV Assen stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 22.09.2026, ACV Assen 2–1 Hzvv Hoogeveen. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.85 / 2.07. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 33% pentru Hoogeveen, 23% pentru egal și 44% pentru ACV Assen. Favorită e ACV Assen.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Hoogeveen și 2,20 pentru ACV Assen, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Hoogeveen câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 20%, iar ACV Assen câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,3%.
| Indicator | Hoogeveen | ACV Assen |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,20 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 2,20 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 44% |
Goluri estimate
2,00 – 2,20 · total 4,20
1X2 model
36% · 20% · 44%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
77% · cotă corectă 1.30
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| Hoogeveen ↓ / ACV Assen → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,5 | 3,3 | 3,6 | 2,7 | 1,5 | 0,6 |
| 1 | 3,0 | 6,6 | 7,3 | 5,3 | 2,9 | 1,3 |
| 2 | 3,0 | 6,6 | 7,3 | 5,3 | 2,9 | 1,3 |
| 3 | 2,0 | 4,4 | 4,8 | 3,5 | 2,0 | 0,9 |
| 4 | 1,0 | 2,2 | 2,4 | 1,8 | 1,0 | 0,4 |
| 5 | 0,4 | 0,9 | 1,0 | 0,7 | 0,4 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hoogeveen, coloane = goluri ACV Assen.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hoogeveen. Hoogeveen primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: ACV Assen. ACV Assen primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Hoogeveen 36%, egal 20%, ACV Assen 44%. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,3%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.09.26 | ACV Assen – Hzvv Hoogeveen | 0–1 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hoogeveen – ACV Assen?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hoogeveen – ACV Assen?
Meciul face parte din Derde Divisie, Group A (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hoogeveen – ACV Assen?
Cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.85 / 2.07. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Hoogeveen, 23% egal și 44% pentru ACV Assen, cu ACV Assen favorită la cota 2.07.
Câte goluri se așteaptă în Hoogeveen – ACV Assen?
Modelul nostru estimează 4,20 goluri (2,00 pentru Hoogeveen, 2,20 pentru ACV Assen). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–2.