Olanda · Derde Divisie, Group A
EVV Echt – RBC Roosendaal
Ultimele 5 / 5: EVV Echt marchează 1.0 și primește 1.2. RBC Roosendaal 1.8 / 3.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 24% · Oaspete 43%
Goluri / meci
1.0 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 20% / 100%
GG
—
Analiză EVV Echt – RBC Roosendaal
EVV Echt o primește pe RBC Roosendaal duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Derde Divisie, Group A (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
EVV Echt are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. RBC Roosendaal are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 16 goluri primite (1,8 marcate și 3,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.77 / 3.75 / 2.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 33% pentru EVV Echt, 24% pentru egal și 43% pentru RBC Roosendaal. Favorită e RBC Roosendaal.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,10 goluri estimate pentru EVV Echt și 1,50 pentru RBC Roosendaal, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, EVV Echt câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 21%, iar RBC Roosendaal câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | EVV Echt | RBC Roosendaal |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 16 (3,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 100% |
| % GG | 60% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 2,10 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 28% |
Goluri estimate
2,10 – 1,50 · total 3,60
1X2 model
51% · 21% · 28%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
68% · cotă corectă 1.47
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| EVV Echt ↓ / RBC Roosend. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 4,1 | 3,1 | 1,5 | 0,6 | 0,2 |
| 1 | 5,7 | 8,6 | 6,5 | 3,2 | 1,2 | 0,4 |
| 2 | 6,0 | 9,0 | 6,8 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 4,2 | 6,3 | 4,7 | 2,4 | 0,9 | 0,3 |
| 4 | 2,2 | 3,3 | 2,5 | 1,2 | 0,5 | 0,1 |
| 5 | 0,9 | 1,4 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri EVV Echt, coloane = goluri RBC Roosendaal.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: RBC Roosendaal. RBC Roosendaal primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. RBC Roosendaal e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie EVV Echt are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.77 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe EVV Echt – RBC Roosendaal?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă EVV Echt – RBC Roosendaal?
Meciul face parte din Derde Divisie, Group A (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre EVV Echt – RBC Roosendaal?
Cotele 1X2 sunt 2.77 / 3.75 / 2.10. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru EVV Echt, 24% egal și 43% pentru RBC Roosendaal, cu RBC Roosendaal favorită la cota 2.10.
Câte goluri se așteaptă în EVV Echt – RBC Roosendaal?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (2,10 pentru EVV Echt, 1,50 pentru RBC Roosendaal). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 2–1.