Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

BoliviaBolivia · Liga Profesional

Universitario de Vinto - Nacional Potosi

Statistici și rezultat final · miercuri, 26 august

BoliviaLiga Profesional · Bolivia Final
Universitario de Vinto
VÎÎÎÎ
Final2-0Pauză 1-0
Nacional Potosi
ÎVVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Universitario de Vinto 39%Egal 24%Nacional Potosi 37%

Universitario de Vinto 2-0 Nacional Potosi: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Universitario de Vinto 2-0 Nacional Potosi (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 32% pentru victoria lui Universitario de Vinto, iar cotele fără marjă 39%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 38%), iar GG n-a ieșit (NG avea 37%). Scorul exact 2-0 avea 4,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (8-6) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Universitario de Vintoîn meciNacional Potosi
8
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Universitario de Vinto vs Nacional Potosi

Universitario de Vinto marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,4. Nacional Potosi marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,4. Ultimele 8 întâlniri directe: Universitario de Vinto 2, egal 2, Nacional Potosi 4.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Universitario de Vintoultimele 5Nacional Potosi
0,60
Puncte / meci
1,20
1,2
Goluri marcate / meci
1,6
2,4
Goluri primite / meci
1,4
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Universitario de Vinto și ultimele 5 Nacional Potosi, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Universitario de Vinto1-0-4

V
Universitario de Vinto - Nacional Potosi26.08.26 · Liga Profesional
2-0
Î
The Strongest - Universitario de Vinto22.08.26 · Liga Profesional
4-3
Î
Guabira - Universitario de Vinto19.08.26 · Copa Division Profesional
2-1
Î
Universitario de Vinto - Real Tomayapo14.08.26 · Liga Profesional
0-1
Î
Oriente Petrolero - Universitario de Vinto10.08.26 · Liga Profesional
5-0

Nacional Potosi2-0-3

Î
Universitario de Vinto - Nacional Potosi26.08.26 · Liga Profesional
2-0
V
Nacional Potosi - Independiente Petrolero23.08.26 · Liga Profesional
3-0
V
Nacional Potosi - ABB17.08.26 · Liga Profesional
2-0
Î
San Antonio Bulo Bulo - Nacional Potosi08.08.26 · Liga Profesional
2-1
Î
Nacional Potosi - The Strongest06.08.26 · Liga Profesional
2-3

Întâlniri directe Universitario de Vinto - Nacional Potosi

Universitario de Vinto 2Egal 2Nacional Potosi 4
V
Universitario de Vinto - Nacional Potosi26.08.2026 · pauză 1-0
2-0
Î
Nacional Potosi - Universitario de Vinto12.04.2026 · pauză 0-0
1-0
E
Universitario de Vinto - Nacional Potosi23.11.2025 · pauză 2-1
2-2
V
Universitario de Vinto - Nacional Potosi23.10.2025 · pauză 2-0
4-3
E
Nacional Potosi - Universitario de Vinto08.10.2025 · pauză 0-0
0-0
Î
Nacional Potosi - Universitario de Vinto13.08.2025 · pauză 3-1
5-1
Î
Universitario de Vinto - Nacional Potosi05.03.2025 · pauză 0-1
0-1

V/E/Î din perspectiva Universitario de Vinto. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Universitario de Vinto - Nacional Potosi

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Universitario de Vinto2.3039% fără marjă
X · Egal3.7524% fără marjă
2 · Nacional Potosi2.4537% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.48
X2 1.42
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.27
Peste 2.5 1.54

Ambele marchează

GG Da 1.48
GG Nu 2.47

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.56
Pauză peste 1.5 2.22

Analiza de dinainte de meci

Universitario de Vinto - Nacional Potosi s-a jucat miercuri, 26 august, în Liga Profesional (Bolivia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Universitario de Vinto vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 12. În ultimele 5 meciuri, Nacional Potosi are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 8-7.

În ultimele 8 întâlniri directe, Universitario de Vinto a câștigat de 2 ori, Nacional Potosi de 4 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Universitario de Vinto - Nacional Potosi 2-0, pe 26 august 2026.

La case, diferența e mică: Universitario de Vinto are cota 2.30, Nacional Potosi 2.45. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.54, iar GG la 1.48.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,4 pentru Universitario de Vinto și 1,8 pentru Nacional Potosi. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 32% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 68%. Cota de 1.42 e corectă, fără plus. Peste 2.5 goluri are 62% în model, iar 1.54 e aproape de cota corectă (1.61). Ambele marchează (GG): 63% în model, cota corectă ar fi 1.59. La 1.48, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Universitario de Vinto - Nacional Potosi

Goluri estimate: 1,44 Universitario de Vinto și 1,76 Nacional Potosi, total 3,20. 1X2 în model: 32% · 23% · 45%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,3%1-29,1%2-17,4%0-17,2%2-26,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Universitario de Vinto. Universitario de Vinto a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere8-6
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startUniversitario de Vinto · 2.30
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Universitario de Vinto - Nacional Potosi?

S-a jucat miercuri, 26 august, ora 02:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Universitario de Vinto - Nacional Potosi?

În Liga Profesional (Bolivia).

Cine era favorită în Universitario de Vinto - Nacional Potosi?

Niciuna clar: cotele erau 2.30 la gazde și 2.45 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Universitario de Vinto - Nacional Potosi?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din Liga Profesional

Toată liga →