Universidad Cesar Vallejo – CD Estudiantil Cni
Ultimele 5 / 5: Universidad Cesar Vallejo marchează 1.2 și primește 1.2. CD Estudiantil Cni 1.6 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 26% · Oaspete 20%
Goluri / meci
1.2 + 1.6
Peste 2.5
1.83 · forma 20% / 60%
GG
Da 1.80 · Nu 1.90
Analiză Universidad Cesar Vallejo – CD Estudiantil Cni
Universidad Cesar Vallejo o primește pe CD Estudiantil Cni sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:15 (ora României), în Liga 2 (Peru). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Universidad Cesar Vallejo are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. CD Estudiantil Cni are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 07.10.2026, CD Estudiantil Cni 3–3 Universidad Cesar Vallejo. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.67 / 3.50 / 4.40. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 54% pentru Universidad Cesar Vallejo, 26% pentru egal și 20% pentru CD Estudiantil Cni. Favorită e Universidad Cesar Vallejo. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.83 și sub 2.5 la 1.88, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.80 și Nu la 1.90.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,40) și cele deduse din cote (1,72 – 0,98) și ajunge la 1,61 goluri estimate pentru Universidad Cesar Vallejo și 1,19 pentru CD Estudiantil Cni, adică 2,80 în total. Cu aceste valori, Universidad Cesar Vallejo câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 25%, iar CD Estudiantil Cni câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Universidad Cesar Vallejo | CD Estudiantil Cni |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 20% | 60% |
| % GG | 20% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,61 | 1,19 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 28% |
Goluri estimate
1,61 – 1,19 · total 2,80
1X2 model
47% · 25% · 28%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| Universidad. ↓ / CD Estudian. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,1 | 7,2 | 4,3 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 9,8 | 11,7 | 6,9 | 2,7 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 7,9 | 9,4 | 5,6 | 2,2 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 4,2 | 5,0 | 3,0 | 1,2 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,7 | 2,0 | 1,2 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Universidad Cesar Vallejo, coloane = goluri CD Estudiantil Cni.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CD Estudiantil Cni. CD Estudiantil Cni primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 07.10.26 | CD Estudiantil Cni – Universidad Cesar Vallejo | 1–1 | 3–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Universidad Cesar Vallejo – CD Estudiantil Cni?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Universidad Cesar Vallejo – CD Estudiantil Cni?
Meciul face parte din Liga 2 (Peru). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Universidad Cesar Vallejo – CD Estudiantil Cni?
Cotele 1X2 sunt 1.67 / 3.50 / 4.40. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Universidad Cesar Vallejo, 26% egal și 20% pentru CD Estudiantil Cni, cu Universidad Cesar Vallejo favorită la cota 1.67.
Câte goluri se așteaptă în Universidad Cesar Vallejo – CD Estudiantil Cni?
Modelul nostru estimează 2,80 goluri (1,61 pentru Universidad Cesar Vallejo, 1,19 pentru CD Estudiantil Cni). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.