Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

PeruPeru · Liga 2

Santos de Nasca – AD Cantolao

Santos de Nasca
VVÎVÎ
23:15 Sâmbătă, 17 octombrie
AD Cantolao
ÎEEVÎ
11.85 X3.40 23.70
1X1.16 X21.87 121.22

Ultimele 5 / 5: Santos de Nasca marchează 2.4 și primește 1.2. AD Cantolao 1.4 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 49% · Egal 27% · Oaspete 24%

Goluri / meci

2.4 + 1.4

Peste 2.5

1.85 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.80 · Nu 1.92

Analiză Santos de Nasca – AD Cantolao

Santos de Nasca o primește pe AD Cantolao sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:15 (ora României), în Liga 2 (Peru). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Santos de Nasca are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 6 goluri primite (2,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. AD Cantolao are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 11 goluri primite (1,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Santos de Nasca stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Santos de Nasca a câștigat 5, AD Cantolao a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 6. Ultima întâlnire, pe 07.10.2026, s-a terminat AD Cantolao 0–3 Santos de Nasca.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.40 / 3.70. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 49% pentru Santos de Nasca, 27% pentru egal și 24% pentru AD Cantolao. Favorită e Santos de Nasca. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.85, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.80 și Nu la 1.92.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 1,30) și cele deduse din cote (1,60 – 1,07) și ajunge la 1,95 goluri estimate pentru Santos de Nasca și 1,18 pentru AD Cantolao, adică 3,13 în total. Cu aceste valori, Santos de Nasca câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 22%, iar AD Cantolao câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%.

Statistici-cheie
IndicatorSantos de NascaAD Cantolao
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-21-2-2
Puncte / meci1,801,00
Goluri marcate (medie)12 (2,4)7 (1,4)
Goluri primite (medie)6 (1,2)11 (2,2)
% Peste 2.580%80%
% GG40%60%
Victorii H2H (6 meciuri)51
Goluri estimate (model)1,951,18
Șanse de victorie (model)55%23%

Goluri estimate

1,95 – 1,18 · total 3,13

1X2 model

55% · 22% · 23%

Peste 2.5 model

61% · cotă corectă 1.64

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Santos de N. ↓ / AD Cantolao →012345
0 4,4 5,2 3,0 1,2 0,4 0,1
1 8,5 10,1 5,9 2,3 0,7 0,2
2 8,3 9,8 5,8 2,3 0,7 0,2
3 5,4 6,4 3,8 1,5 0,4 0,1
4 2,6 3,1 1,8 0,7 0,2 0,1
5 1,0 1,2 0,7 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Santos de Nasca, coloane = goluri AD Cantolao.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: AD Cantolao. AD Cantolao primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,60 goluri, cotele doar 2,67. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Santos de Nasca are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.85 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.85 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.80 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%). Pontul AutoGOL pe meci este Peste 2.5 la 1.85, pentru care modelul calculează 61%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
1.4
1.2
Primite / meci
2.2
60%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
80%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Santos de Nasca – AD Cantolao?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Santos de Nasca – AD Cantolao?

Meciul face parte din Liga 2 (Peru). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Santos de Nasca – AD Cantolao?

Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.40 / 3.70. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Santos de Nasca, 27% egal și 24% pentru AD Cantolao, cu Santos de Nasca favorită la cota 1.85.

Câte goluri se așteaptă în Santos de Nasca – AD Cantolao?

Modelul nostru estimează 3,13 goluri (1,95 pentru Santos de Nasca, 1,18 pentru AD Cantolao). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga 2
12.10
23:30
Union Comercio – Ayacucho 5–0
12.10
19:00
Pirata – Union Minas 1–0