Alianza Universidad Huanuco – Carlos Mannucci
Ultimele 5 / 5: Alianza Universidad Huanuco marchează 1.0 și primește 1.6. Carlos Mannucci 3.2 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 29% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.0 + 3.2
Peste 2.5
1.95 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.75 · Nu 1.97
Analiză Alianza Universidad Huanuco – Carlos Mannucci
Alianza Universidad Huanuco o primește pe Carlos Mannucci sâmbătă, 17 octombrie, ora 22:00 (ora României), în Liga 2 (Peru). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Alianza Universidad Huanuco are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Carlos Mannucci are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 3 goluri primite (3,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Carlos Mannucci stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 13.10.2026, Carlos Mannucci 3–1 Alianza Universidad Huanuco. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.15 / 2.77. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 39% pentru Alianza Universidad Huanuco, 29% pentru egal și 33% pentru Carlos Mannucci. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.95 și sub 2.5 la 1.77, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.75 și Nu la 1.97.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 2,40) și cele deduse din cote (1,35 – 1,23) și ajunge la 1,08 goluri estimate pentru Alianza Universidad Huanuco și 1,81 pentru Carlos Mannucci, adică 2,89 în total. Cu aceste valori, Alianza Universidad Huanuco câștigă în 23% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Carlos Mannucci câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Alianza Universidad Huanuco | Carlos Mannucci |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-3-2 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 16 (3,2) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,08 | 1,81 |
| Șanse de victorie (model) | 23% | 54% |
Goluri estimate
1,08 – 1,81 · total 2,89
1X2 model
23% · 23% · 54%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Alianza Uni. ↓ / Carlos Mann. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,6 | 10,1 | 9,1 | 5,5 | 2,5 | 0,9 |
| 1 | 6,0 | 10,9 | 9,8 | 5,9 | 2,7 | 1,0 |
| 2 | 3,2 | 5,9 | 5,3 | 3,2 | 1,4 | 0,5 |
| 3 | 1,2 | 2,1 | 1,9 | 1,2 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,3 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Alianza Universidad Huanuco, coloane = goluri Carlos Mannucci.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Alianza Universidad Huanuco. Alianza Universidad Huanuco primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,20 goluri, cotele doar 2,58. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Carlos Mannucci are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 2.77 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.95 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 13.10.26 | Carlos Mannucci – Alianza Universidad Huanuco | 2–0 | 3–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Alianza Universidad Huanuco – Carlos Mannucci?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 22:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Alianza Universidad Huanuco – Carlos Mannucci?
Meciul face parte din Liga 2 (Peru). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Alianza Universidad Huanuco – Carlos Mannucci?
Cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.15 / 2.77. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Alianza Universidad Huanuco, 29% egal și 33% pentru Carlos Mannucci, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Alianza Universidad Huanuco – Carlos Mannucci?
Modelul nostru estimează 2,89 goluri (1,08 pentru Alianza Universidad Huanuco, 1,81 pentru Carlos Mannucci). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.