Trencin (F) – Tatran Presov (F)
Ultimele 5 / 5: Trencin (F) marchează 2.0 și primește 2.8. Tatran Presov (F) 2.4 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 26% · Egal 23% · Oaspete 51%
Goluri / meci
2.0 + 2.4
Peste 2.5
— · forma 100% / 60%
GG
—
Analiză Trencin (F) – Tatran Presov (F)
Trencin (F) o primește pe Tatran Presov (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Liga 1 (F) (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Trencin (F) are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 14 goluri primite (2,0 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Tatran Presov (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 6 goluri primite (2,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Tatran Presov (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Trencin (F) a câștigat 0, Tatran Presov (F) a câștigat 4, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 23.08.2025, s-a terminat Trencin (F) 0–3 Tatran Presov (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.45 / 4.00 / 1.76. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 26% pentru Trencin (F), 23% pentru egal și 51% pentru Tatran Presov (F). Favorită e Tatran Presov (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Trencin (F) și 2,60 pentru Tatran Presov (F), adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Trencin (F) câștigă în 23% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Tatran Presov (F) câștigă în 59%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,1%.
| Indicator | Trencin (F) | Tatran Presov (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 60% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 0 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 2,60 |
| Șanse de victorie (model) | 23% | 59% |
Goluri estimate
1,60 – 2,60 · total 4,20
1X2 model
23% · 18% · 59%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
74% · cotă corectă 1.35
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| Trencin (F) ↓ / Tatran Pres. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,5 | 3,9 | 5,1 | 4,4 | 2,9 | 1,5 |
| 1 | 2,4 | 6,2 | 8,1 | 7,0 | 4,6 | 2,4 |
| 2 | 1,9 | 5,0 | 6,5 | 5,6 | 3,7 | 1,9 |
| 3 | 1,0 | 2,7 | 3,5 | 3,0 | 1,9 | 1,0 |
| 4 | 0,4 | 1,1 | 1,4 | 1,2 | 0,8 | 0,4 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Trencin (F), coloane = goluri Tatran Presov (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Trencin (F). Trencin (F) primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,2 goluri, față de 4,20 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Tatran Presov (F) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.76 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 23.08.25 | Trencin (F) – Tatran Presov (F) | — | 0–3 |
| 08.03.25 | Tatran Presov (F) – Trencin (F) | — | 0–0 |
| 28.09.24 | Trencin (F) – Tatran Presov (F) | — | 1–3 |
| 08.06.24 | Trencin (F) – Tatran Presov (F) | 1–2 | 2–3 |
| 01.05.24 | Tatran Presov (F) – Trencin (F) | 3–0 | 4–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Trencin (F) – Tatran Presov (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Trencin (F) – Tatran Presov (F)?
Meciul face parte din Liga 1 (F) (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Trencin (F) – Tatran Presov (F)?
Cotele 1X2 sunt 3.45 / 4.00 / 1.76. Fără marjă, asta înseamnă 26% pentru Trencin (F), 23% egal și 51% pentru Tatran Presov (F), cu Tatran Presov (F) favorită la cota 1.76.
Câte goluri se așteaptă în Trencin (F) – Tatran Presov (F)?
Modelul nostru estimează 4,20 goluri (1,60 pentru Trencin (F), 2,60 pentru Tatran Presov (F)). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 1–2.