Tottenham U21 – Leicester U21
Ultimele 5 / 5: Tottenham U21 marchează 2.4 și primește 1.6. Leicester U21 1.0 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 60% · Egal 20% · Oaspete 21%
Goluri / meci
2.4 + 1.0
Peste 2.5
1.25 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.37 · Nu 2.85
Analiză Tottenham U21 – Leicester U21
Tottenham U21 o primește pe Leicester U21 duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Premier League 2 (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Tottenham U21 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 8 goluri primite (2,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Leicester U21 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 10 goluri primite (1,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Tottenham U21 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Tottenham U21 a câștigat 1, Leicester U21 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 19.09.2025, s-a terminat Leicester U21 3–6 Tottenham U21.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.51 / 4.55 / 4.35. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 60% pentru Tottenham U21, 20% pentru egal și 21% pentru Leicester U21. Favorită e Tottenham U21. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.25 și sub 2.5 la 3.25, adică 72% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.37 și Nu la 2.85.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 1,30) și cele deduse din cote (2,38 – 1,37) și ajunge la 2,29 goluri estimate pentru Tottenham U21 și 1,33 pentru Leicester U21, adică 3,62 în total. Cu aceste valori, Tottenham U21 câștigă în 59% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Leicester U21 câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,3%.
| Indicator | Tottenham U21 | Leicester U21 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,29 | 1,33 |
| Șanse de victorie (model) | 59% | 21% |
Goluri estimate
2,29 – 1,33 · total 3,62
1X2 model
59% · 20% · 21%
Peste 2.5 model
70% · cotă corectă 1.43
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute
| Tottenham U. ↓ / Leicester U. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 3,6 | 2,4 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 6,1 | 8,2 | 5,4 | 2,4 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 7,0 | 9,3 | 6,2 | 2,8 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 5,4 | 7,1 | 4,7 | 2,1 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 3,1 | 4,1 | 2,7 | 1,2 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 1,4 | 1,9 | 1,2 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tottenham U21, coloane = goluri Leicester U21.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Tottenham U21. Tottenham U21 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Leicester U21. Leicester U21 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Tottenham U21 are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.09.25 | Leicester U21 – Tottenham U21 | 2–4 | 3–6 |
| 03.03.25 | Leicester U21 – Tottenham U21 | 2–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Tottenham U21 – Leicester U21?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Tottenham U21 – Leicester U21?
Meciul face parte din Premier League 2 (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Tottenham U21 – Leicester U21?
Cotele 1X2 sunt 1.51 / 4.55 / 4.35. Fără marjă, asta înseamnă 60% pentru Tottenham U21, 20% egal și 21% pentru Leicester U21, cu Tottenham U21 favorită la cota 1.51.
Câte goluri se așteaptă în Tottenham U21 – Leicester U21?
Modelul nostru estimează 3,62 goluri (2,29 pentru Tottenham U21, 1,33 pentru Leicester U21). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.