Leeds United U21 – Crystal Palace U21
Ultimele 5 / 5: Leeds United U21 marchează 1.8 și primește 2.2. Crystal Palace U21 1.2 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 37% · Egal 24% · Oaspete 38%
Goluri / meci
1.8 + 1.2
Peste 2.5
1.40 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.40 · Nu 2.75
Analiză Leeds United U21 – Crystal Palace U21
Leeds United U21 o primește pe Crystal Palace U21 duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Premier League 2 (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Leeds United U21 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 11 goluri primite (1,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Crystal Palace U21 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 12 goluri primite (1,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Leeds United U21 a câștigat 0, Crystal Palace U21 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 22.09.2025, s-a terminat Crystal Palace U21 3–2 Leeds United U21.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.42 / 3.75 / 2.35. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 37% pentru Leeds United U21, 24% pentru egal și 38% pentru Crystal Palace U21. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.40 și sub 2.5 la 2.60, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.40 și Nu la 2.75.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,70) și cele deduse din cote (1,66 – 1,69) și ajunge la 1,88 goluri estimate pentru Leeds United U21 și 1,69 pentru Crystal Palace U21, adică 3,57 în total. Cu aceste valori, Leeds United U21 câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Crystal Palace U21 câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,9%.
| Indicator | Leeds United U21 | Crystal Palace U21 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,88 | 1,69 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 35% |
Goluri estimate
1,88 – 1,69 · total 3,57
1X2 model
43% · 22% · 35%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Leeds Unite. ↓ / Crystal Pal. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,8 | 4,8 | 4,0 | 2,3 | 1,0 | 0,3 |
| 1 | 5,3 | 8,9 | 7,6 | 4,3 | 1,8 | 0,6 |
| 2 | 5,0 | 8,4 | 7,1 | 4,0 | 1,7 | 0,6 |
| 3 | 3,1 | 5,3 | 4,5 | 2,5 | 1,1 | 0,4 |
| 4 | 1,5 | 2,5 | 2,1 | 1,2 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,6 | 0,9 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Leeds United U21, coloane = goluri Crystal Palace U21.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Leeds United U21. Leeds United U21 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Crystal Palace U21. Crystal Palace U21 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Leeds United U21 43%, egal 22%, Crystal Palace U21 35%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.40 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.40 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.09.25 | Crystal Palace U21 – Leeds United U21 | 2–1 | 3–2 |
| 30.08.24 | Leeds United U21 – Crystal Palace U21 | 1–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Leeds United U21 – Crystal Palace U21?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Leeds United U21 – Crystal Palace U21?
Meciul face parte din Premier League 2 (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Leeds United U21 – Crystal Palace U21?
Cotele 1X2 sunt 2.42 / 3.75 / 2.35. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Leeds United U21, 24% egal și 38% pentru Crystal Palace U21, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Leeds United U21 – Crystal Palace U21?
Modelul nostru estimează 3,57 goluri (1,88 pentru Leeds United U21, 1,69 pentru Crystal Palace U21). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.