Vineri16 octombrie
Live 74 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · Premier League 2

Burnley U21 – Aston Villa U21

Burnley U21
EVÎVÎ
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Aston Villa U21
ÎEVEÎ
13.15 X4.00 21.85
1X1.61 X21.33 121.18

Ultimele 5 / 5: Burnley U21 marchează 1.8 și primește 1.6. Aston Villa U21 2.2 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 29% · Egal 23% · Oaspete 49%

Goluri / meci

1.8 + 2.2

Peste 2.5

1.33 · forma 80% / 100%

GG

Da 1.35 · Nu 2.92

Analiză Burnley U21 – Aston Villa U21

Burnley U21 o primește pe Aston Villa U21 sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Premier League 2 (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Burnley U21 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 8 goluri primite (1,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Aston Villa U21 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 14 goluri primite (2,2 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 4.00 / 1.85. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 29% pentru Burnley U21, 23% pentru egal și 49% pentru Aston Villa U21. Favorită e Aston Villa U21. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.33 și sub 2.5 la 2.82, adică 68% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.35 și Nu la 2.92.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 1,90) și cele deduse din cote (1,50 – 2,00) și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Burnley U21 și 1,95 pentru Aston Villa U21, adică 3,85 în total. Cu aceste valori, Burnley U21 câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Aston Villa U21 câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 74%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 7,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorBurnley U21Aston Villa U21
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-2-2
Puncte / meci1,401,00
Goluri marcate (medie)9 (1,8)11 (2,2)
Goluri primite (medie)8 (1,6)14 (2,8)
% Peste 2.580%100%
% GG80%80%
Goluri estimate (model)1,901,95
Șanse de victorie (model)39%40%

Goluri estimate

1,90 – 1,95 · total 3,85

1X2 model

39% · 21% · 40%

Peste 2.5 model

74% · cotă corectă 1.35

GG model

73% · cotă corectă 1.37

Distribuția golurilor
2%0
8%1
16%2
20%3
20%4
34%5+

Sub 2.5: 26% · Peste 2.5: 74% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Burnley U21 ↓ / Aston Villa. →012345
0 2,1 4,1 4,0 2,6 1,3 0,5
1 4,0 7,9 7,7 5,0 2,4 0,9
2 3,8 7,5 7,3 4,7 2,3 0,9
3 2,4 4,7 4,6 3,0 1,5 0,6
4 1,2 2,3 2,2 1,4 0,7 0,3
5 0,4 0,9 0,8 0,5 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Burnley U21, coloane = goluri Aston Villa U21.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Burnley U21. Burnley U21 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Aston Villa U21. Aston Villa U21 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,20 goluri, cotele doar 3,50. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Aston Villa U21 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Burnley U21 39%, egal 21%, Aston Villa U21 40%. Peste 2.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.33 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.35 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (7,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
2.2
1.6
Primite / meci
2.8
40%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
100%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Burnley U21 – Aston Villa U21?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Burnley U21 – Aston Villa U21?

Meciul face parte din Premier League 2 (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Burnley U21 – Aston Villa U21?

Cotele 1X2 sunt 3.15 / 4.00 / 1.85. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Burnley U21, 23% egal și 49% pentru Aston Villa U21, cu Aston Villa U21 favorită la cota 1.85.

Câte goluri se așteaptă în Burnley U21 – Aston Villa U21?

Modelul nostru estimează 3,85 goluri (1,90 pentru Burnley U21, 1,95 pentru Aston Villa U21). Peste 2.5 goluri are 74%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Premier League 2
16.10
21:00
Everton U21 – Middlesbrough U21 2.652.15
16.10
21:00
Norwich City U21 – West Ham U21 2.022.85
16.10
21:00
Stoke City U21 – Chelsea U21 6.701.26
17.10
16:00
Liverpool U21 – Reading U21 1.683.65