Brentford U21 – Fulham U21
Ultimele 5 / 5: Brentford U21 marchează 1.6 și primește 2.8. Fulham U21 1.6 / 3.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 23% · Oaspete 41%
Goluri / meci
1.6 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză Brentford U21 – Fulham U21
Brentford U21 o primește pe Fulham U21 duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Premier League 2 (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Brentford U21 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 14 goluri primite (1,6 marcate și 2,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Fulham U21 are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 16 goluri primite (1,6 marcate și 3,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Brentford U21 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.85 / 2.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 36% pentru Brentford U21, 23% pentru egal și 41% pentru Fulham U21. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,40 goluri estimate pentru Brentford U21 și 2,20 pentru Fulham U21, adică 4,60 în total. Cu aceste valori, Brentford U21 câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Fulham U21 câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 84%, GG are 81%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 7,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Brentford U21 | Fulham U21 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,20 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 16 (3,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 100% |
| Goluri estimate (model) | 2,40 | 2,20 |
| Șanse de victorie (model) | 44% | 37% |
Goluri estimate
2,40 – 2,20 · total 4,60
1X2 model
44% · 19% · 37%
Peste 2.5 model
84% · cotă corectă 1.19
GG model
81% · cotă corectă 1.23
Sub 2.5: 16% · Peste 2.5: 84% · total goluri în 90 de minute
| Brentford U. ↓ / Fulham U21 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,0 | 2,2 | 2,4 | 1,8 | 1,0 | 0,4 |
| 1 | 2,4 | 5,3 | 5,8 | 4,3 | 2,4 | 1,0 |
| 2 | 2,9 | 6,4 | 7,0 | 5,1 | 2,8 | 1,2 |
| 3 | 2,3 | 5,1 | 5,6 | 4,1 | 2,3 | 1,0 |
| 4 | 1,4 | 3,1 | 3,4 | 2,5 | 1,4 | 0,6 |
| 5 | 0,7 | 1,5 | 1,6 | 1,2 | 0,7 | 0,3 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Brentford U21, coloane = goluri Fulham U21.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Brentford U21. Brentford U21 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Fulham U21. Fulham U21 primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Brentford U21 44%, egal 19%, Fulham U21 37%. Peste 2.5 goluri are 84% în model (cotă corectă 1.19). Ambele marchează (GG) are 81% în model (cotă corectă 1.23). Scorul cel mai probabil: 2–2 (7,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Brentford U21 – Fulham U21?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Brentford U21 – Fulham U21?
Meciul face parte din Premier League 2 (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Brentford U21 – Fulham U21?
Cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.85 / 2.20. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Brentford U21, 23% egal și 41% pentru Fulham U21, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Brentford U21 – Fulham U21?
Modelul nostru estimează 4,60 goluri (2,40 pentru Brentford U21, 2,20 pentru Fulham U21). Peste 2.5 goluri are 84%, GG are 81%, iar cel mai probabil scor este 2–2.